30 obserwujących
437 notek
647k odsłon
  2764   0

Pacyfikacja polskiego handlu przez PiS

Doszedłem do wniosku, ż oprócz dłuższych wpisów będę informował czytelników o tym, o czym nie usłyszą i nie przeczytają w rządowych mediach. Na 11 lutego w Warszawie planowana jest demonstracja polskich kupców, właścicieli sklepów ogóle drobnych przedsiębiorców. W mediach ukażą się nekrologi ogłaszające śmierć polskiego handlu, a na sklepach zawisną billboardy. To protest przeciwko bezpardonowej pacyfikacji w dużej mierze tych handlowców, którzy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość ponieważ obiecywali im obronę przed zagranicznymi sieciami. Zderzenie z rzeczywistością okazało się dla nich bardzo brutalne. Rząd nie przejmuje sie listami otwartymi Lewiatana w których sugeruje, że nałożona danina doprowadzi do zwolnienia 23 tysięcy pracowników.

Po lekkim letargu obudził się kilka dni temu przewodniczący Solidarności i napisał list do Beaty Szydło. Mniejsza z tym, że w porównaniu do innych protestujących organizacji ten list jest bardzo słaby w swojej wymowie, ale lepszy rydz niż nic. Podobno w samej Solidarności nieźle się kotłuje i pewnie na dniach czegoś więcej się na ten temat dowiemy.

Teraz sobie stańcie przed lustrami i sami siebie zapytajcie czy Prawo i Sprawiedliwość perfidnie i obłudnie oszukało tych, którzy na nich najbardziej liczyli? Pisałem ostatnio żeby dziennikarze zaczeli się przyglądać lobbingowi wokół ustawy o podatku handlowym. Dzisiaj można chyba zacząć zadawać pytanie; kto w rządzie PiS wziął w łapę od zagranicznych koncernów. Zagraniczne koncerny ubiły złoty interes. Zapłacą podatek ale o połowę mniejszy, a w zamian za to rząd kierowany z tylnego siedzenia przez Jarosława Kaczyńskiego spacyfikuje polski handel podobnie jak Niemcy dokonali pacyfikacji na Woli.

 

Follow me on twitter

https://twitter.com/BWicinski

 

Lubię to! Skomentuj124 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale