Blog
Buntownik z wyboru, bloger z przypadku. Fan Joanny Senyszyn.
Bartosz Wiciński-STOPS
Bartosz Wiciński-STOPS Stan wolny. Ojciec Natalii.
32 obserwujących 437 notek 638885 odsłon
Bartosz Wiciński-STOPS, 5 lutego 2016 r.

Pacyfikacja polskiego handlu przez PiS

Doszedłem do wniosku, ż oprócz dłuższych wpisów będę informował czytelników o tym, o czym nie usłyszą i nie przeczytają w rządowych mediach. Na 11 lutego w Warszawie planowana jest demonstracja polskich kupców, właścicieli sklepów ogóle drobnych przedsiębiorców. W mediach ukażą się nekrologi ogłaszające śmierć polskiego handlu, a na sklepach zawisną billboardy. To protest przeciwko bezpardonowej pacyfikacji w dużej mierze tych handlowców, którzy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość ponieważ obiecywali im obronę przed zagranicznymi sieciami. Zderzenie z rzeczywistością okazało się dla nich bardzo brutalne. Rząd nie przejmuje sie listami otwartymi Lewiatana w których sugeruje, że nałożona danina doprowadzi do zwolnienia 23 tysięcy pracowników.

Po lekkim letargu obudził się kilka dni temu przewodniczący Solidarności i napisał list do Beaty Szydło. Mniejsza z tym, że w porównaniu do innych protestujących organizacji ten list jest bardzo słaby w swojej wymowie, ale lepszy rydz niż nic. Podobno w samej Solidarności nieźle się kotłuje i pewnie na dniach czegoś więcej się na ten temat dowiemy.

Teraz sobie stańcie przed lustrami i sami siebie zapytajcie czy Prawo i Sprawiedliwość perfidnie i obłudnie oszukało tych, którzy na nich najbardziej liczyli? Pisałem ostatnio żeby dziennikarze zaczeli się przyglądać lobbingowi wokół ustawy o podatku handlowym. Dzisiaj można chyba zacząć zadawać pytanie; kto w rządzie PiS wziął w łapę od zagranicznych koncernów. Zagraniczne koncerny ubiły złoty interes. Zapłacą podatek ale o połowę mniejszy, a w zamian za to rząd kierowany z tylnego siedzenia przez Jarosława Kaczyńskiego spacyfikuje polski handel podobnie jak Niemcy dokonali pacyfikacji na Woli.

 

Follow me on twitter

https://twitter.com/BWicinski

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

BANUJĘ ZA SPAM. ROCZNIK 1976.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @ADAŚ NIEZGÓDKA To teraz milcz. ------------------------------------------------ LOL tani...
  • @SYZYF Za Smoleńsk nikt na świecie przecież ginąć na będzie, ale o pożyczonych nam...
  • @BARTOSZ WICIŃSKI-STOPS Warto też dodać, że prognozy PKB zostały zrewidowane. Najpierw...

Tematy w dziale