Przedsoborowy5897 Przedsoborowy5897
156
BLOG

Stanisław Gądecki napisał list do Bergoglio

Przedsoborowy5897 Przedsoborowy5897 Społeczeństwo Obserwuj notkę 2

Stanisław Gądecki, ''arcybiskup'' w Kościele Drugiego Soboru Watykańskiego oraz przewodniczący Konferencji ''Episkopatu'' Polski, napisal list do obecnego ''papieża'' podrugosoborowego, Jorge Bergoglio, w którym wyraża zaniepokojenie najnowszymi wydarzeniami w Kościele, w tym Synodem o Synodalności, niemiecką Drogą Synodalną, oraz odejściem od tradycyjnej doktryny katolickiej.

O sprawie informuje znany polski publicysta, historyk filozofii i tomista Stanisław Krajski.

https://www.youtube.com/watch?v=2C0y2C2Uhaw&ab_channel=Stanis%C5%82awKrajskiPL

I w sumie nie było by w tym nic dziwnego, jednak warto skomentować parę rzeczy.

Po pierwsze, Stanisław Gądecki na pewno nie jest prawdziwym ważnie konsekrowanym biskupem. Sakrę przyjął w modernistycznym rycie wprowadzonym przez antypapieża Pawła VI po Drugim Soborze Watykańskim, a jego forma drastycznie odbiega od formy rytu tradycyjnego przedsoborowego.

Po drugie, choć Gądecki sprzeciwia się pewnym radykalnym pomysłom Franciszka czy niemieckich ''biskupów'', takim jak błogosławienie par homoseksualnych, ''wiara'' w obronie której on stoi to nie jest prawdziwy tradycyjny i integralny katolicyzm przedsoborowy, wyznawany przez Piusa XII i jego poprzedników oraz przez sedewakantystów, ale jedynie nieco bardziej umiarkowana i konserwatywna forma posoborowego modernizmu, którą reprezentowali Ratzinger oraz Wojtyła.

Przypominam, że Gądecki jest zwolennikiem ekumenizmu, i że to on zainicjował Dni Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.

Czyli w skrócie. Danton wystąpił przeciwko Robespierre'owi.

Polak, katolik (nie mylić z sektą Drugiego Soboru Watykańskiego)

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo