Romuald Szeremietiew Romuald Szeremietiew
2506
BLOG

Reparacje kreatywne

Romuald Szeremietiew Romuald Szeremietiew Polityka zagraniczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 82

image

Kreatywna księgowość oznacza elastyczne, niestandardowe, pomysłowe podejście do obowiązujących w księgowości przepisów. Księgowi, doradcy podatkowi, przedsiębiorcy itd. wykorzystują regulacje i zasady rachunkowości w sposób, który nie jest w nich wskazany wprost. W krajach rachunkowości anglosaskiej rachunkowość kreatywna jest pojmowana jako zjawisko jednoznacznie negatywne, oznaczające manipulowanie danymi finansowymi zgodnie z wolą zarządu, mające na celu uzyskanie partykularnych korzyści, poprzez celowe wprowadzenie w błąd użytkowników sprawozdawczości finansowej.
…………………….
Podczas oficjalnej wizyty obecny minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski spotkał się w Berlinie z minister spraw zagranicznych Niemiec Annaleną Baerbock. Sikorski na konferencji prasowej poruszył temat reparacji: „Będę też prosił panią minister, aby rząd niemiecki kreatywnie pomyślał, jak znaleźć formę rekompensaty strat wojennych, czy zadośćuczynienia”.

W okresie rządów Zjednoczonej Prawicy opracowano raport wykazujący, że Niemcy w czasie II wojny światowej wyrządziły Polsce straty na 6 bln 220 mld 609 mln zł. Polski rząd skierował  wezwanie do rządu Niemiec w tej sprawie. Berlin nie chciał negocjować sprawy odszkodowań za straty wojenne i uważa ten temat za zamknięty.

Z badań opinii wynika, że aż 75 proc. Niemców nie chce, żeby ich państwo cokolwiek płaciło Polakom. Także im młodsi Polacy, tym chętniej deklarują, że Niemcy nie powinni płacić odszkodowania za wyrządzone Polsce straty.

Minister Sikorski szczyci się, że studiował w University of Oxford i powinien wiedzieć na czym polega creative accounting. Jest też zdeklarowanym zwolennikiem niemieckiego przywództwa w Europie. Czy dlatego proponuje Berlinowi, aby podszedł „kreatywnie" do problemu „zadośćuczynienia” Polakom.
……………………………..
PS. Spróbowałem na stronie http://instytutstratwojennych.pl/ otworzyć Raport o Stratach Wojennych -  pojawił się taki komunikat:
"Ostrzeżenie: potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa. Firefox wykrył potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa i nie wczytał „straty-wojenne.pl”. Jeśli otworzysz tę stronę, atakujący będą mogli przechwycić informacje, takie jak hasła, adresy e-mail czy dane kart płatniczych."

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka