10 obserwujących
105 notek
68k odsłon
753 odsłony

Kto fakturą wojuje, od faktury ginie

Pomaska
Pomaska
Wykop Skomentuj16

Na początek historia prawdziwa, opowiedziana kiedyś przez mojego znajomego: oto w pierwszej podstawówki  uczęszczał z nim do szkoły fałszerz doskonały. Kiedyś, gdy nabroił w szkole, dostał do dzienniczka uwagę, którą zgodnie z zasadami sztuki potwierdzić miało podpisem któreś z rodziców. Gdy następnego dnia Pani Wychowawczyni poprosiła o dzienniczek, przedstawił go bez oporów. Pod uwagą nakulfonione było wyraźnie „Mama Kowalska”. Nie wiedzieć czemu, Pani jakoś od razu rozpoznała fałszerstwo.
Wczoraj Gazeta Wyborcza opublikowała fotokopię „dokumentu”, szumnie nazwanego przez się „fakturą”. Próba wmówienia opinii publicznej, że papierek ów jest rzeczywiście fakturą VAT załamała się na wstępie z oczywistych względów – podatek ten funkcjonuje w Polsce od 1993 roku, toteż miliony naszych rodaków zapoznały się już doskonale z wszelkimi formaliami i zasadami dotyczącymi jego opłacania. Nieco bardziej wnikliwa kwerenda przyniosła jeszcze ciekawszą informację – nielegalna była nawet kopia oprogramowania, na której ten świstek stworzono. Tak się zastanawiam, czy złe losy nie zawiodły Kowalskiego, kolegi z klasy mego znajomego, w kamasze Agory... Niemniej jednak nieoceniona Gazeta W. biada dzisiaj, piórami Wojciecha Czuchnowskiego i Iwony Szpali nad nieufnością swoich współkrajowców i chytrością obozu rządowego, który przeforsował  w opinii publicznej swój komentarz.
„Były już "kapiszon", "niewypał" (największy od czasów II wojny - tak rzekł premier, historyk z wykształcenia), "pompowany balon", "nudna telenowela". Były "laurka" dla prezesa PiS i "świadectwo jego krystalicznej uczciwości. Teraz partia rządząca wytworzyła nowy przekaz.Teraz jest "kamień". No cóż, najwierniejsi z wiernych pewnie uwierzą. W tym posłanka, sztuk jedna.

Wczoraj, na twitterze swoja fakturę dla Agory wystawił Marcin Horała. Natychmiast z posterunku odezwała się posłanka PO Agnieszka Pomaska, ta sama, której Pan Bóg zanadto rozumem nie pobłogosławił, i która w ramach represji postanowiła powalczyć z ołtarzami przygotowanymi w Gdańsku na procesję w święto Bożego Ciała.


imageGroźny jej głos zabrzmiał następująco:  „Od 1 marca 2017 r. zaostrzono kary za fałszowanie faktur VAT. Przestępcom grozi nawet do 25 lat więzienia.
A to faktura wystawiona przez posła PiS, członka komisji ds.wyłudzeń VAT. Prawdziwa czy sfałszowana? W tym drugim przypadku oczekuję szybkiej reakcji @PK_GOV_PL”

Czy potrzebne jest lepsze wytłumaczenie, dlaczego Platforma Obywatelska przegrała wybory w 2015 roku i dlaczego w tym roku przegra je ponownie?

Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka