15 obserwujących
225 notek
127k odsłon
  296   0

Witryna Autorska MKD Poezje...

Dziś, Szanowni nie poczytacie wierszowanek o polityce ani o kolejnym wybryku kolejnego aroganta robiącego nam krzywdę za nasze pieniądze, o pełnych pychy i pogardy wobec Przyzwoitości i Sprawiedliwości aferzystach korzystających w sposób niegodny z dostępu do władzy i dożywotnich immunitetów, żyjących z naszych podatków, nadużywających zaufania. Nie będzie niczego o kłamczuszkach opłakujących stołki, o donosicielach wyjących zamiast wiatru po Europie, o ulicznych marszach-zadymach, o koniunkturalistach smarujacych klamki decydentów wazeliną, ani o specjalistach od tematów zastępczych, erystyki i odwracania kota ogonem, których pełno w mediach. Nie będzie niczego o tzw. życia prozie...

Dziś tematem jest coś, o czym zapominacie, czego nie chcecie dostrzegać, co powinno Was naprawdę i zawsze zajmować - Poezja... Dziś będzie o mnie i moim Dziecku, którego wychowaniem chętnie podzielę się z każdym, kto potrafi szanować siebie i Człowieka. Niech więc każde z Was przyłoży sobie miernik i zmierzy temperamenturkę - czy dorastacie do lektury... Jeśłi tak - zapomnijcie o świecie pełnym obiecanek-wystraszanek, wyścigu szczurów, wojen, mafii i zawracania głowy... Stańcie przed lustrem i spójrzcie na siebie...Uśmiechnicie się, niech każdemu zrobi się błogo pod lub nad mięśniem piwnym, w miejscu przeznaczonym na serce, na empatię, na czułość... Otwórzcie umysły na spokój i to czego Wam brak -  na słowo, którego nie musicie się wstydzić i wykropkowywać, na myśli pogodne...

Pomyślcie - widzicie przed sobą Człowieka...? ... Może więc także znacie - Wydawcę...?

__________________________________

Witrynę Autorską MKD Poezje – moją Krainę pełną utworów o różnorodnej tematyce udostępniłem w 2007 r wszystkim internetowym wędrowcom na świecie jako chyba pierwszy z Autorów. Dziś, w 2016 roku, nie tylko statystyki rankingu Witryny mówią, że było warto!

Spokój i Cisza, które tu wszystkich witają – to wyraz SzacunkuGospodarza dla Gości! Świadomie od początku zrezygnowałem z dochodowych „wyskakujących okienek”, reklam itp. by zapewnić każdemu nie tylko jakość, poziom, ale też komfort czytania, możliwość skupienia się na treści, przeżywania emocji, odnajdywania tego co nas w błękit gna, choćby chmurne było niebo… Każdego Gościa obowiązują jednak tutejsze zasady: akceptacja Regulaminuzawartego w INSTRUKCJI OBSŁUGI  oraz lektura zakładek: „AKCJA”  i TESTER-U”.

W grupach:   TEKSTYmkd<x> WIERSZEmkd <x> POEZJEmkd  Czytacze mają łącznie wybór ponad 1.200 (tysiąca dwustu) pozycji. Kilkuset Gości z całego świata przegląda dziennie w sumie kilka tysięcy tytułów Witryny – co daje rocznie blisko milion odsłon… Nie wiem czy to dużo czy mało, ale podobno to liczący się nie tylko jak na „poezję” wynik.

Utwory Dąbrowskiego, wiersze Macieja Krzysztofa, poezje pana M. czyta kraj, czytają Polacy mieszkający daleko od Ojczyzny, podróżujący po całym świecie. Obcokrajowcy nie znający jeszcze języka polskiego korzystając ze słowników, automatycznych tłumaczy też próbują czytać… Może uczą się…? Może polubią język, także Polskę…? Może – tłumacząc moje utwory na swoje języki – zaczną szukać w ludziach Człowieka wszędzie, na całym świecie… i także w sobie?

Cieszę się, że jestem potrzebny, że Czytelnicy wiedzą – Człowiekowi doświadczającemu prozy życia potrzebna jest także Poezja… i radość życia; tego dostarcza im Wasza Empatia. Jakże ważne są więc dla mnie sygnały o efektach Empatii, i to, że mnie odwiedzacie, że Czytacze odnajdują w moich słowach swoje myśli, odwzajemniają w komentarzach/ korespondencji mój szacunek dla nich zrozumieniem dla moich autorskich idei, rozglądają się szukając Człowieka, który pomocy właśnie teraz potrzebuje.

Cieszę się, że w Polsce wydano drukiem dwa tomiki, jeszcze więcej utworów przedrukowano na różnych portalach internetowych, w gazetach i wydawnictwach zbiorowych, jednak – choć wiersze żyją w cytatach, komentarzach, na ulotkach, w konkursach recytatorskich, programach koncertów i wernisaży, choć teksty i melodie piosenek kręcą się od YT po bazarowe CD-krążki a Czytacze wracają i żądają nowego – moja satysfakcja byłaby pełniejsza, gdybym spotkał właściwego Wydawcę. Właściwego – to oznacza nie „drukarza”- speca od zarabiania na ekshibicjonistach… Czekam na Wydawcę, bo Wydawca to Ktoś… szanujący siebie i swój zawód, wymagający nie tylko od Autora, lecz także od siebie. Potrafiący właściwie przedstawić Wam drukiem i dźwiękiem to co robię, a mnie – pozwalający tworzyć.

Czekając na tego Kogoś, kto jak mam nadzieję zgłosi się, doceni i pomoże – nie tracę czasu. Piszę dla Was! Piszę z myślą, że optymizm, którym się z Wami dzielę, ciepło w moich utworach zawarte posłuży do wspólnego śmiałego lotu na skrzydłach mojej/naszej wyobraźni do świata marzeń, zapewniając bezpieczny powrót. Chcę by moje działania pomogły też Czytaczom przyszłym, nieśmiałym, którzy nie potrafią się jeszcze odnaleźć nawet w realnym świecie, nie mają środków na książkę, na kształcenie lub w ogóle – na życie.

Po to stworzyłem Witrynę, zakładki AKCJA i TESTER… Dla Człowieka! Dla Ciebie!

Rozejrzyj się. Jeśli możesz – pomóż! Niech Ci, którym powodzi się lepiej ofiarują jako darowiznę na BILET WSTĘPU także świadomość, jak ogromne znaczenie dla potrzebujących pomocy ludzi ma każdy nasz szlachetny odruch, każdy uśmiech, każdy dobry uczynek; jak wielką radość daje odkrywane w sobie Człowieczeństwo.

Jeśli macie odwagę i chęć wspólnie ze mną szukać go w ludziach i w sobie – czujcie się u mnie jak w domu.

Maciej Krzysztof Dąbrowski       < oAUTORZE>kwiat_roza1  MKD Poezje
Member of the *ZAKR* (The Association of Polish Authors and Composers)

____________ all rights reserved ____________

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale