2 obserwujących
14 notek
45k odsłon
2753 odsłony

10.04.2010 - co dalej z...

Wykop Skomentuj129

Tekst nie jest przeznaczony dla odbiorców/czytelników "na poziomie" (© R.Ziemkiewicz), tym proponuję lekturę GW i pokrewnych , a na Salonie, dla mniej wymagających, choćby np. zacnego @JozefMoneta. Ostanio pojawił się na Salonie wywiad p. Z.Białasa z prof. Dakowskim:

http://zygmuntbialas.salon24.pl/497264,prof-miroslaw-dakowski-zbrodnia-smolenska-a-zlo-absolutne

Pochopnie, zbyt  aktywnie, wziąłem udział w dyskusji. Cierpliwym polecam jej przebieg i wyciągnięcie wniosków. Świadomie nie wydobywam akcentów "prostodusznego" moderowania, zapewne szlachetnych ale naiwnych iluzji, czy też podejrzliwości z pogranicza insynuacji. Chodzi mi o "sprawę", a nie osobiste anse. Kontynuację stanowi wpis:

http://zgmuntbialas.salon24.pl/498858,pare-slow-o-projekcie-zorganizowania-warsztatow-smolenskich

Skrótowo ujmując, chodzi o dalsze prowadzenie śledztwa blogerskiego, zainicjowanego przez sceptycyzm triumwiratu Cierpisz-Dakowski-FYM w stosunku do wersji oficjalnej MAK-Miller-(niestety również błędnej choć odmiennej) -ZP/A.M. oraz jego (śledztwa) upowszechnianie, tym razem w wersji rozwiniętej, tzw. warsztatów.  O charakterystycznej postawie mainstreamu, czyli piętrowej manipulacji w przekazie, nie ma potrzeby w gronie Czytelników Salonu dłużej się rozwodzić. Tyle tytułem wstępu.

Koncepcja warsztatów została zareklamowana na blogu FYM-a przez @Amelka222, przy czym wg m/odczucia, spotkała się ze zniuansowanym sceptycyzmem Gospodarza. Dlaczego ze zniuansowanym?  Odpowiedź na powyższe nie stanowi treści tego postu. Trafność m/rozeznania najlepiej sprawdzić samemu pod:

http://freeyourmind.salon24.pl/498887,sms-y-smolenskie-lub-komorki-milcza-2

Przy okazji proszę również zwrócić uwagę na wymianę myśli @Unukalhai-@Meszek nt. TV Republika. Wydaje się, że Panowie dokonali dość sporych uproszczeń, pomieszczając TV Trwam i TV Republika w jednym segmencie, tymczasem postulowana koncesja dla Trwam to nadawanie naziemne, a profil Republika obejmuje satelitę/kablówki/Internet. Szczególny drobiazg.

Mamy rzeszę autorytetów i „obrotowych” specjalistów, ulokowanych na budżetowej półce (państwowe szkoły wyższe, PAN, agencje/instytuty), łasych na granty i cytowania, chętnych do występów w mediach pod zapotrzebowaną tezę. Środowisko to potrafi dowolnie żonglować cyframi, ja Państwu tego oszczędzę. W miejsce uwiarygodnienia m/propozycji przytoczę 2 fakty:

--- w kraju cywilizacyjnie i technologicznie stojącym wyżej niż Polska, czyli w USA, to telewizja dalej dysponuje największą siłą rażenia, dość przypomnieć budżety na ten cel ze str. pretendentów do legislatur (stanowych i centr.) po wybory prezydenckie włącznie.

---słyszymy o akcji „wyjaśniającej” wobec społeczeństwa, akcji, której twarzą ma być przyszły noblista, dr M.Lasek. Inicjatywa wyszła zapewne z grupy p. Ostachowicza, który, przyznajmy to, jest specjalistą w swym fachu. Otóż owa akcja nie będzie prowadzona w ramach warsztatów lecz właśnie w telewizji.

 

W dyskusji u p. Z.Białasa zaproponowałem testujące sprawdzenie TV Republika oraz podjęcie starań ulokowania na Salonie video-wywiadu z prelegentem ze środowiska „maskirowki”.  Do TV-R ujawniono niewiarę w jej dobrą wolę, obiektywizm, pluralizm poglądów, etc., ma ona być jakoby tubą A.M. Nie upieram się przy swoim, co szkodzi sprawdzić, skoro to nic nie kosztuje, a gorzej z blokowaniem i dezinformacją o grupie, z którą się utożsamiam, być nie może. Video-wywiadu w ogóle nie raczono skomentować.

Fiasko w forsowaniu m/propozycji ciężko przeżyłem, zastosowałem, aby się pozbierać, tradycyjną sztafetę 4x100 i postanowiłem sobie, jeśli Opatrzność pozwoli, wrócić do sprawy równo za rok. Czy stać nas na dalszą zwłokę? To każdy winien odpowiedzieć sobie sam.

Wykop Skomentuj129
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale