2 obserwujących
14 notek
45k odsłon
782 odsłony

Test na kohabitację z Prezydentem-elektem

Wykop Skomentuj54

Na początek kilka terminów, w dniu 25.05.2015 PKW ogłosiła oficjalne wyniki głosowania, uroczystość wręczenia A.Dudzie aktu wyboru na Prezydenta przewidziano na 29.05. (Pałac w Wilanowie), na 06.08. zaplanowano złożenie przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym.

W mediach panuje wzmożenie, trzeba mieć charakter, by przeczytać wszystkie doniesienia, mniej  lub bardziej profesjonalne analizy i prognozy.  Jak zawsze w takich sytuacjach głoszę: "doskonałość tkwi w prostocie". Jeszcze z czasu niezapomnianego L.Wałęsy za najbardziej istotne prerogatywy Prezydenta przyjęło się uznawać politykę zagr. i obronną. Jak wiadomo, podczas kohabitacji PO-PSL (PDT) z L.Kaczyńskim, zacny min. R.Sikorski zakazał dostarczać ówczesnemu Prezydentowi clarisy MSZ. Naturalnie było znacznie więcej przejawów "lojalności" wobec Głowy Państwa.

Sugerowałbym powiedzieć "sprawdzam", czyli wystosować oficjalne pismo do MSZ z życzeniem przekazywania  A.Dudzie po 29.05. clarisów (i pokrewnych), co przecież nie byłoby równoznaczne z prawem podejmowaniem przez elekta na tym odcinku faktycznch decyzji. Okres do zaprzysiężenia sprzyjałby wtedy płynnemu wejścu w obowiązki nowego Prezydenta. Jak będzie? Nie wiem. Należy od początku funkcjonować bez złudzeń.

Wykop Skomentuj54
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale