11 obserwujących
145 notek
47k odsłon
36 odsłon

Przyczyna - skutek i ... grawitacja

Wykop Skomentuj

Inwokacja

Zawsze poszukujemy prawdy. Jesteśmy niemalże skazani na jej poszukiwanie. Bo nie odnajdując jej, nie odnajdujemy w sobie spokoju. Choćby na chwilę, choćby na moment przejaskrawienia, uzyskujemy wtedy spokój i dla tej chwili, czynimy wszystko. Tak wygląda obraz współczesnej nauki, i taki sam jest obraz ... współczesnego człowieka. 

Bowiem poszukiwanie prawdy, która uspokaja nie dotyczy tylko nauki, ale naszego życia powszedniego - przede wszystkim! Nawet jeśli wiedza jest tragiczna, wolimy ją od niepewności. W sensie energetycznym, niepewność to stan wzburzenia energetycznego, a wiedza - choćby najokrutniejsza - to stan uspokojenia, w sensie fizycznym - stan o niższej energii. 

Grawitacja 


image


Przyczyna i skutek, ma podłoże grawitacyjne, innymi słowy to nie my wyznaczamy kierunek działania myśli, ale wyznacza go grawitacja.

W prawie Newtona, wiedza jest odpowiednikiem masy. Czy ktoś widział 1 gram masy wiedzy? Czy ktoś widział 1 gram informacji? Umysł ludzki jest ograniczony, podobnie jak zmysł słuchu (20 -20000 Hz), wzroku (400 nm - 700 nm), umysł ludzki potrafi jedynie "rejestrować" myśli jedna po drugiej!!! Nie ma mocy np. rozumienia (wypowiadania) wszystkich słów jednocześnie! 

Zatem umysł ludzki nie jest w stanie rozróżnić bezmasowej informacji "jaki fajny jest dzień", od masowej zawierającej ilość informacji, którą możnaby - jak masa -  zmierzyć w gramach. 

Spójrzmy na to z drugiej strony - na pozór lingwistycznej. Ile trzeba słów żeby opisać kropkę? W miarę jak ją powiększamy, widzimy nierówności i dla każdej takiej nierówności istnieje ... jak myślicie ile słów? - nieskończenie wiele, żeby ją opisać! Koła, okręgi idelane, są tylko wymysłem umysłu, który nigdy nie zobaczy(ł) ich w realu!

Ale co się dzieje z wiedzą pod wpływem grawitacji ... sięga głębiej i głębiej. To jest sposób żeby zrozumieć przyrodę. Trzeba ją podzielić na nieskończenie wiele subtematów - mniejszych mas, co w efekcie prowadzi do fragmentowania wiedzy (masy), na różnorodną wiedzę spacjalistyczną. 

Kulki masy wiedzy ogólnej (holistycznej) spadają w zagłębienia wiedzy (rowki) wiedzy spcjalizowanej, aż do poziomu, gdy już nikt nic nie rozumie - czyli w obszar fizyki kwantowej.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale