0 obserwujących
20 notek
3724 odsłony
  52   0

Ćwiąk, Ćwiąk, misia bela...

 

 1. Oczekiwanie to działanie. Polityczne.

Według Pawła Grasia (PO) oczekiwanie, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski poda się do dymisji w związku ze sprawą Krzysztofa Olewnika jest działaniem "czysto politycznym". Graś nie widzi też podstaw, by sprawą tą zajmowała się sejmowa komisja śledcza.

2. Wysoko oceniany.

Szef klubu PSL Stanisław Źelichowski uważa, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski był bardzo wysoko oceniany w rządzie, a jego dymisja ma związek tylko ze śmiercią Roberta Pazika.

3. Zbulwersowany...

Premier Donald Tusk jest zbulwersowany samobójstwem kolejnej osoby związanej z porwaniem i zamordowaniem Krzysztofa Olewnika; jutro wyciągnie konsekwencje - zapowiedział szef gabinetu premiera Sławomir Nowak.

4. ...wizerunkowo.

Zbigniew Ćwiąkalski złożył rezygnację ze stanowiska ministra sprawiedliwości, a premier Donald Tusk ją przyjął. - To dymisja wizerunkowa - mówił. - Premier uznał, że moja dymisja będzie lepsza dla koalicji.

5. Niepokonany.

Czasami trzeba wziąć odpowiedzialność za błędy innych i odejść - powiedział Zbigniew Ćwiąkalski w rozmowie z dziennikarzami.

6. A może jednak komisja?

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski (PO) powiedział, że nie wyklucza powołania komisji śledczej po samobójstwach zabójców Krzysztofa Olewnika. W opinii marszałka komisja taka mogłaby zająć się badaniem nieprawidłowości w służbie więziennej.

7. ...Tak, na pewno!

Szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak potwierdził, że komisja śledcza do wyjaśnienia okoliczności śmierci Krzysztofa Olewnika będzie powołana na pewno.

- Chcemy komisji śledczej, a co do tego kiedy ona rozpocznie prace, to proszę dać nam jeszcze trochę czasu na zastanowienie się w gronie kierownictwa partii: zarządu PO i prezydium klubu parlamentarnego.

8. Tymczasem w sprawiedliwości decyzje wymagają namysłu. Ile czasu może zająć uzupełnienie danymi szablonu "umorzenie_z_powodu_smierci_oskarzonego.doc"?

19-01-2009

Warszawski sąd formalnie umorzył proces Kameruńczyka Simona M., oskarżonego o zakażenie wirusem HIV kilkunastu kobiet przez stosunki seksualne. Zmarł on w październiku 2008 r. w szpitalu.

 

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale