0 obserwujących
143 notki
135k odsłon
244 odsłony

Komunizm przejdzie?

Wykop Skomentuj

Po długich poszukiwaniach, setkach nieprzespanych nocy, szeregu konsultacji udało się, cel został zrealizowany. Znaleziono jakiś powód by obrzydzić Marsz Niepodległości. Ten powód to jeden z członków komitetu honorowego Marszu – Jan Kobylański  – prezes Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej.

Nie należę do fanów tego człowieka, ale nie odradzam nikomu uczestnictwa w tym Marszu z jego powodu. Toż to sam prezydent Komorowski wzywał do jedności, więc czemu tej jedności nie okazać panu Kobylańskiemu? Zastanawia mnie jednak zupełnie inna sprawa. Media z wielką ochotą zarówno wczoraj jak i dzisiaj krzyczały o tym członku komitetu honorowego. Cieszono się gdy okazało się, że są już pierwsze rezygnacje z uczestnictwa w Marszu Niepodległości z powodu pana Kobylańskiego. Słyszałem m.in. o Pawle Kukizie czy o Marku Magierowskim – dziennikarzu Uważam Rze. Jednocześnie wspominano, że 11 listopada przez Warszawę przejdzie 7 różnych marszów. Dlaczego więc zainteresowano się tylko Marszem Niepodległości? Odpowiedź jest prosta. W tym marszu weźmie udział największa liczba uczestników, poza tym trzeba znaleźć jakiś powód by inni mogli mieć jakieś uzasadnienie do krzyków w stylu „faszyzm nie przejdzie”. Ja zainteresowałem się marszem organizowanym przez Porozumienie 11 listopada.

Marsz ten organizowany jest pod hasłem „Faszyzm nie przejdzie”. Lista organizacji zaangażowana w ten marsz (a raczej ich ilość) jest imponująca. Przyznam, że też chciałem znaleźć jakąś osobą, a najlepiej kilka, co do których będzie można się przyczepić, jak do Jana Kobylańskiego. Jest z tym jednak pewien problem. Odwiedziłem strony internetowe kilkunastu organizacji, ale na żadnej z tych stron nie znalazłem informacji kto zarządza tymi podmiotami. Klikając na niektóre organizacje często mogłem zobaczyć także informację, że strona pod danym adresem nie istnieje. No ale czy ktoś z Państwa słyszał o takich organizacjach jak chociażby: Kolektyw Kocurrra, Samba z Szamba czy Simbola Antifaszista? Jak mówiłem lista organizacji jest naprawdę imponująca. Można na niej znaleźć m.in. Boyówki Feministyczne – organizator tzw. Dni Cipki, Stowarzyszenie na rzecz Lesbijek, Gejów, Osób Biseksualnych, Osób Transpłciowych oraz Osób Queer 'PRACOWNIA RÓŻNORODNOŚCI', Inicjatywa Antyfaszystowska Sekcji Federacji Anarchistycznej czyייִדישלעבט / jidysz lebt. Aż dziwne, że w tym roku ten marsz nie nazywa się Kolorowa Niepodległa, bo może być naprawdę kolorowo. Choć z drugiej strony jak się tak dokładniej przyjrzeć to jednak jeden kolor wyraźnie tam dominuje. Jaki? Stowarzyszenie Młodzi Socjaliści, Lewicowa Alternatywa, Lewicowa Sieć Feministyczna Rozgwiazda, Myśl Anarchistyczna, Portal Lewica.pl i chyba wszystko jasne. Jakby ktoś jeszcze nie wiedział o jaki kolor chodzi, wystarczy wejść na strony tych organizacji by zobaczyć aluzje do Che Guevary czy Lenina.

Faszyzm nie przejdzie to fakt. Choćby dlatego, że 11 listopada nie będzie w ogóle maszerował. Może się jednak okazać, że przejdzie komunizm, ale to już mediom nie przeszkadza.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale