3 obserwujących
103 notki
253k odsłony
  2855   0

W obronie niezagrożonej wolności

#KOD
#KOD

Dzisiaj sobota, a więc kolejne manifestacje Targowicy. W Poznaniu protest również się odbył, tym razem na Placu Mickiewicza, skąd demonstranci przemaszerowali pod siedzibę Urzędu Wojewódzkiego. Według policji, uczestników było ok. 3000. Tęczowych flag nie zabrakło, to już poznańska tradycja. 

Tym razem KODziarze protestowali w obronie wolności. Dowodem na jej brak jest zapewne swobodna możliwość organizacji protestów w całym kraju. Targowicka logika jest nieco zagmatwana. Obrońcy demokracji obawiają się nadmiernej inwigilacji. O rekordowej liczbie podsłuchów za rządów PO-PSL nie pamiętają, a może nie chcą pamiętać. "Polska wolna od PiS-u" - to jedno z haseł dzisiejszych protestów. To jest demokracja? Brak zgody na rządy partii, która uzyskała najwyższe poparcie w społeczeństwie to nie jest żaden przykład obrony demokracji. To jest hucpa, na którą obecna władza pozwala, gdyż jest demokratyczna. 

Wystarczy spojrzeć na zdjęcia i wszystko wiadomo. Średnia wieku protestujących wynosi ok. 60 lat. Nie napiszę, że są starzy; są w wieku produkcyjnym i mają aż nadto energii. W Warszawie przemawiał lider KOD-u, Mateusz Kijowski. Niewiele pamiętam z jego przemowy, była tak energetyczna, iż skupiłem się na innych rzeczach. Zbierano pieniądze do puszek, nie do końca wiem na co. Być może na organizację następnych protestów, a może na biedne dzieci Kijowskiego, trudno powiedzieć. Przemawiał również Kurski, ten gorszy. Byli też młodzi (tak siebie nazwali) KOR-owcy, którzy wspomagają młodych KOD-owców. Wszyscy młodzi, tylko twarze stare. 

Na Placu Wolności w Poznaniu odbyła się manifestacja partii Korwin w obronie europejskich kobiet. "Chrońcie swoje kobiety, nie naszą demokrację" - taki transparent był obecny na Placu Wolności. Po raz kolejny skończyło się na hucznych zapowiedziach. Udział wzięło zaledwie ok. 200 osób. 

Poznań to ciągle miasto z dużą ilością lemingów. Jestem dobrej myśli, powoli (bardzo powoli) będzie się to zmieniać, potrzeba dużo cierpliwości.

ps. Włodzimierz Czarzasty nowym szefem SLD. Idą zmiany, młoda twarz na czele polskiej lewicy. Ciszej nad tą trumną.

 

Follow: https://twitter.com/Tomala_W

Like: https://web.facebook.com/tomala1988/

Zobacz galerię zdjęć:

#KOD
#KOD #KOD #KOD #KOD #KOD KORWIN KORWIN KORWIN KORWIN KORWIN +5 zdjęć +6 zdjęć
Lubię to! Skomentuj44 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale