3 obserwujących
103 notki
253k odsłony
  1124   0

Lipa, słowo klucz obecnej opozycji

Rządy Prawa i Sprawiedliwości trwają i słuchając przedstawicieli opozycji, jest w Polsce coraz gorzej. Kilka przykładów.


Donald Trump odwiedzi Polskę na początku lipca, w drodze na szczyt G20. Będzie on w Warszawie gościem szczytu państw Trójmorza. Co istotne (przynajmniej dla mnie), Jego piękniejsza połowa również zaszczyci Nas swoją obecnością.


W Warszawie doszło do spotkania krajów Grupy Wyszehradzkiej i Beneluksu. Polska była chwalona za ostatni rok, w trakcie którego pełniła przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej. Premier Holandii podkreślił, że zazdrości Polsce wspaniałych wyników gospodarczych. Premier Słowacji gratulował polskiej premier sukcesu polskiej prezydencji. Premier Czech chwalił Polskę za aktywność w Grupie Wyszehradzkiej. Premier Luksemburga dziękował za możliwość odbycia historycznego spotkania.


Wyniki gospodarcze są coraz lepsze. Produkcja przemysłowa + 9,1% r/r, budowlanka + 8,4% r/r, a sprzedaż detaliczna + 7,4% r/r.

W maju przeciętne wynagrodzenie w firmach było o 5,4 proc. wyższe niż przed rokiem. To najwyższy wzrost od stycznia 2012 r. Zatrudnienie zwiększa się od kilku miesięcy w stałym, przyzwoitym tempie sięgającym 4,5-4,6 proc. Sytuacja na rynku pracy jest bardzo dobra.

7,5 proc. - tyle według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyniosła stopa bezrobocia w maju. To o 0,2 pkt. proc. mniej niż miesiąc wcześniej i o 1,6 pkt. proc. mniej niż rok temu. Tak niskiego bezrobocia w maju nie było od 26 lat.


Agencja ratingowa Fitch podwyższyła szacunek dynamiki PKB Polski na 2017 r. do 3,3 proc. z 3,0 proc.


W tym roku do budżetu może wpłynąć dodatkowo 20 mld zł więcej z podatków, powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.Nowoczesna Ryszarda Petru ma już 5% poparcia w sondażach, czyli wciąż więcej niż partia Korwina-Mikke, której nazwy nie pamiętam, co chwilę się zmienia. Jedynym ugrupowaniem będącym przeciwko Prawu i Sprawiedliwości i mającym spore poparcie jest Platforma Obywatelska. 20% to solidny wynik, ale żeby wygrać wybory potrzeba znacznie więcej, dlatego nadchodzi odsiecz. Dzisiaj podczas komisji ds. Amber Gold, Michał Tusk powiedział, że razem z ojcem (Donald Tusk - gdyby ktoś już zapomniał) wiedzieli, że to (OLT/Amber Gold) jest LIPA, że KNF wydał ostrzeżenie ws. Amber Gold. Po takich słowach Trybunał Stanu jest coraz bardziej prawdopodobny. A co potem? Grzegorz Schetyna nie będzie miał już konkurencji w partii, czyli z duetu cwaniak/ciamajda zostanie tylko ten drugi.


Tak proszę Państwa, źle się dzieje, ale nie bójmy się. Opozycja ma pomysł jak obrobić, tfu! obronić Polskę. Komitet Obrony D. ma nowego szefa, Krzysztofa Łozińskiego. Młody, 69-letni mężczyzna, który poprowadzi młodzież KOD-u na barykady. Nadchodzi ekipa Schetyna/Łoziński. Jedna wielka "LIPA". Chowajcie portfele.

Ponad rok przerwy i wracam na portal Salon24. Do przeczytania wkrótce, Salonowcy.

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka