Tomcio -Komentuje
Komentowanie salonu. Aby nie uleciało coś co było ważne u innych blogerów Zainteresowania nauka, socjologia(z uwzględnieniem Pani Karoliny Nowickiej), gospodarka
3 obserwujących
24 notki
4110 odsłon

Czy to jest większy skok na kasę?

Ku pamięci o Centralnym Porcie Komunikacyjnym:


Minister infrastruktury polemizował w TVP INFO z krytykami CPK. Szczególnie zaniepokojeni powstaniem CPK są politycy z Niemiec, którzy obawiają się konkurencji dla nowo wybudowanego lotniska w Berlinie.

- Ci konkurenci CPK mają swoje przełożenia w Polsce. To również bardzo ważny projekt dla rozwoju LOT-u: chodzi o port macierzysty, gdzie będzie mógł bez ograniczeń rozwijać przepustowość. Drugi powód to taki kompleks, że my, Polacy jesteśmy jacyś gorsi, że są takie wielkie państwa, jak Niemcy, Japonia. One mogą posiadać duże lotniska, a my nie możemy, bo przecież w Polsce nie może się to udać. A trzeci powód, to głosy opozycji, która zawsze jest przeciw PiS - ocenił Horała.

Takiego hubu w Międzymorzu aktualnie nie na i nie będzie go nigdzie indziej niż w PolsceWedług pełnomocnika rządu, CPK będzie pełnił bardzo ważną rolę w systemie komunikacyjnym Międzymorza. - To pytanie głównie o model rozwoju rynku lotniczego, czy on będzie modelem piasty i szprychy, czyli dużego hubu, do którego ruch się koncentruje (...) czy siatki bezpośrednich połączeń point-to-point. Wszystko wskazuje na to pierwsze. Takiego hubu w Międzymorzu aktualnie nie ma i nie będzie go nigdzie indziej niż w Polsce - argumentował Horała. 

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka