lendos lendos
43
BLOG

Wojna pozycyjna.

lendos lendos Polityka Obserwuj notkę 2

Wg zapowiedzi wiekszosci politykow kampania wyborcza miala byc brudna, agresywna, ciezka. Miala przypominac wojne blyskawiczna z wieloma blyskotliwymi manewrami taktycznymi, zaskakujacymi zwrotami akcji, z uzyciem nowych rodzajow broni. Strony konfliktu tymczasem okopaly sie jak mogly i tkwiac w blocie po same uszy, nie wiedza co dalej poczac. 

Przyczyn takiego obrotu sprawy jest wiele. Jedna z nich jest bankructwo Polski sondazowej z roku 2005. Teraz politycy sa bardziej powsciagliwi i nie chca zbyt wczesnie swietowac ani obwolywac sie premierami ani prezydantami, jeszcze przed ogloszeniem ostatecznch wynikow wyborow. Dlatego tez mniej im zalezy, aby na sile pchac w gore slupki statystyk i wynikow badan preferencji wyborczych „na zamowienie“. Druga przyczyna sa chroniczne braki na rynku przywodcow i tzw. autorytetow moralnych, ktore masowo wymieraja, osuwaja sie w starcza demencje, sa kompromitowane pojawiajacymi sie informacjami o ich grzechach z przeszlosci, lub tez wykanczaja sie wzajemnie w nieustannej walce w politycznej dzungli. Mlodzi przywodcy sa jeszcze bardzie skorumpowani niz stare wiarusy, przy tym o wiele glupsi i mniej sprytni, tak wiec nie moga wiesc skutecznie ludu na barykady. Nastepnym powodem jest to, ze do Puszki Pandory jaka sa przepastne zasoby archiwalne UB oraz jej nowoczesniejszych, „demokratycznych“ form  dorwala sie strona, ktora wczesniej mogla o tym tylko pomarzyc. Tak wytworzylo sie swoiste status quo, w ktorym co prawda dysponuje sie bronia masowego razenia ale nie mozna jej tak po prostu uzyc, poniewaz przeciwnik ma ja takze w swoim arsenale. Jeszcze jedna przyczyna, dla ktorej kampania przypomina mizerie bez smietany, cebulii., soli i pieprzu jest fakt dramatycznie kurczacego sie koryta. Nie ma czego prywatyzowac, konkurencja na globalizujacym sie rynku jest duza i coraz trudniej jest ukryc ignorancje i glupote politycznych spadochroniarzy, londujacych po kazdych wyborach na cieple stolki w panstwowych spolkach. Tak wiec nie do konca wiadomo z kim w przyszlym parlamencie i rzadzie przyjdzie dzielic koryto i nieroztropna rzecza byloby za szybko popalic za soba wszystkie mosty. 

Slabo to wrozy przyszlosci Polski i jej chorej demokracji.

lendos
O mnie lendos

Cenię sobie szczerych ludzi i prawdziwych przyjaciół. Lubię włoską kuchnię, szwajcarskie sery, polskie ogórki kiszone oraz czarny humor. Jestem miłośnikiem muzyki klasycznej, głosu Barbary Hendricks, oraz motocyklistą. Jestem wierzącym Chrześcijaninem wyznania rzymskokatolickiego a przy tym poszukującym sceptykiem. Zamieszkuję na stałe w Szwajcarii - mojej drugiej ojczyźnie z wyboru. Piszę (chwilowo do szuflady) mini powieści. Udzielam się społecznie. Czasem coś opublikuję w prasie polonijnej. 

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (2)

Inne tematy w dziale Polityka