3 obserwujących
391 notek
138k odsłon
  215   0

Dobro i zło. Dwa światy

To są dwa światy, świat dobra i świat zła.To zderzenie ukazuje wszystko. 

"USG ciężarnej chorej na Covid-19 pokazało coś niezwykłego

34-letnia mama przyznaje, że poczuła się oszołomiona, gdy zobaczyła obraz USG swojego nienarodzonego dziecka. 12-tygodniowy maluch wygląda na nim, jakby... nosił maseczkę. To jednak nie koniec dziwnych wydarzeń. Kilka dni później kobieta uzyskała wynik pozytywny testu na koronawirusa. Pomyślała, że ​​obraz z badania był "znakiem".Samantha Spicer z Rushden w Northamptonshire (Anglia) początkowo bardzo się zdenerwowała widząc na obrazie z USG niezwykły cień pokrywający nos i usta jej nienarodzonego dziecka. Ze względu na ograniczenia związane z lockdownem musiała pojawić się na wizycie bez męża, 32-letniego Davida. Gdy jednak już się z nim zobaczyła i pokazała zdjęcie, oboje zaczęli się śmiać.

Ich 12-tygodniowa córeczka wydawała się bowiem być całkowicie świadoma tego, co się dzieje wokół niej. Cień na jej buzi wyglądał, jakby nosiła maseczkę! - To było tak wyraźne, jasne jak słońce - śmieje się mama 9-letniego Harry'ego, która na co dzień pracuje jako fryzjerka. Na innym zdjęciu z USG wygląda z kolei jakby mówiła "cześć" z małą rączką uniesioną do góry.

Historia stała się jeszcze dziwniejsza już kilka dni później. Samantha uzyskała pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Wtedy kobieta stwierdziła, że choć zdjęcie początkowo wydawało się zabawnym zbiegiem okoliczności, nagle nabrało głębszego znaczenia. Samantha dodała, że poczuła się jakby dostała "znak" od córeczki, że ​​obie będą bezpieczne.

- To bardzo niepewny czas, ale jesteśmy nastawieni pozytywnie, a to USG naprawdę nas rozśmieszyło. Przynajmniej wiemy, że jest przygotowana na życie w czasach koronawirusa - podsumowuje 34-latka."

za https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/ciezarna-zakazona-covid-19-na-usg-jej-dziecko-bylo-w-maseczce/lb0cvq7


"Co się stanie, jeśli uzyjesz tabletek aborcyjnych po 10. tygodniu ciąży?

Zabieg medycznej aborcji możesz przeprowadzić do 12. tygodnia ciąży. Jeśli jesteś w ciąży dłużej niż 12 tygodni, a jednak przeprowadzasz medyczną aborcję, tabletki zadziałają i wywołają poronienie. Jednakże wzrasta ryzyko komplikacji oraz prawdopodobieństwo, że będziesz potrzebowała pomocy lekarza (spójrz na tablicę poniżej prezentującą wzrost ryzyka). Weź pod uwagę, że możesz stracić dużo krwi wraz z tkanką, a także, że mały zarodek może być widoczny, co może wywołać nieprzyjemne odczucia.

Dlatego też doradzamy zażycie tych tabletek w poczekalni szpitala lub w bezpośrednim pobliżu szpitala, aby w razie komplikacji natychmiast uzyskać profesjonalną pomoc medyczną. Symptomy, które wystąpią po użyciu, są dokładnie takie same jak przy poronieniu samoistnym.

Jeśli nie masz żadnego innego wyjścia, medyczna aborcja jest jednak dalece bezpieczniejsza niż niebezpieczne metody wywołania poronienia, jak wkładanie ostrych przedmiotów do pochwy, aplikowanie toksycznych substancji, jak wybielacz lub też bicie po brzuchu. Nigdy nie stosuj takich niebezpiecznych metod!

Jeśli mieszkasz w kraju, gdzie kobieta nie ma dostępu do bezpiecznej aborcji, najlepiej i najbezpieczniej jest wykonać ją samodzielnie do 12. tygodnia ciąży używając dwóch leków Mifepristonu. W ten sposób wykonana medyczna aborcja jest skuteczna w ponad 99%. Odwiedź stronę Women on Web www.womenonweb.org.

W ten sposób wykonana medyczna aborcja jest skuteczna w ponad 99%. 

Dowiedziono, że aborcja medyczna jest skuteczna w pierwszym trymestrze ciąży (12 tygodni) oraz że z powodzeniem wykonano ją również w drugim trymestrze." 

za https://www.womenonweb.org/plLubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo