15 obserwujących
350 notek
262k odsłony
  132   0

Próba porwania dla opornych (for dummies)

Jesteś w grupie ludzi.  Ktoś - nie wiadomo, strażak, kominiarz, ksiądz z tragarzami, czy członek grupy rekonstrukcyjnej Milicj Obywatelskiej (nie wiadomo, bo nie pokazuje dokumentu zezwalającego na kontrolę komina) łapie twojego kolegę i ciągnie go w jakimś kierunku.  Ma w ręku pałkę teleskopową, obok stoi podobny do niego z gazem.  Co robisz ?

porwanie w szary wieczór


Czy możesz stosować obronę konieczną  i  starać się powstrzymać działania kogoś, kto wygląda na porywacza ?  Czy to, że obok stoją policjanci w mundurach i nie reagują powinno wpłynąć na decyzję 'co robić' ?  Czy to, że 'porywacz' mówi 'jestem księdzem', lub 'jestem policjantem' powinno wpłynąć na decyzję ?  Czy jak widzisz kogoś po cywilnemu na ulicy, kto leje drugiego pałką teleskopową - to masz się zastanawiać 'a może ten, co obrywa zasłużył' - czy starać się powstrzymać lanie natychmiast, pomóc bliźniemu swemu zasłaniając go piersią własną grottgerowską ?


Takie dylematy daje nam dzisiejsza władza.  Dba o to, by suweren mógł sobie ćwiczenia intelektualne prowadzić ;)  Podczas demonstracji antyrządowych.  Brawo - rozwój intelektualny społeczeństwa to dla władzy priorytet.  Edukacja zdalna w szkołach dla dzieci - a na ulicach zajęcia praktyczne dla dorosłych.

Czego to uczy dorosłych ?  Widzisz kogoś atakującego drugiego człowieka w sposób specyficzny dla członka kibolskiej grupki bandyckiej, albo faszyzującej bojówki, która atakuje np. marsze równości - masz stać jak słup, a jak już chcesz interweniować, to trzeba sprawdzić, czy nie policjant.  Mógłbyś sprawdzić, czy nie ksiądz - ale jak nie wycelował bronią w kobietę  z piorunem, to jest pewne prawdopodobieństwo, że  księdzem nie jest.

Słuszną linię ma nasza władza.  I jeszcze ta żandarmeria wojskowa na ulicach - piękne zdjęcia.  Ktoś chyba zaspał na stan wojenny i postanowił sobie zrobić powtórkę z historii.


Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale