Blog
Komentarz poranny. Komentarz wieczorny
Tyndlale
Tyndlale analityk słowa
1 obserwujący 37 notek 29043 odsłony
Tyndlale, 12 października 2017 r.

Niesprawiedliwa sprawiedliwość.

384 12 0 A A A
Tracz. KPRM
Tracz. KPRM

Dziś w „Jeden na jeden” w TVN24 Pani Minister Elżbieta Rafalska zapewniała najuboższych emerytów, że „dzisiaj nie można przesądzić, czy będzie 500 plus dla emerytów”. Zapowiada, że ostateczna decyzja w sprawie jednorazowego dodatku 500 zł dla najuboższych emerytów ma zależeć od kosztów wprowadzenia niższego wieku emerytalnego.

„Możemy powiedzieć po okresie półrocznego obowiązywania przywróconego wieku emerytalnego, czy jest szansa żebyśmy ten wariant rozważali w 2018 roku”. Minister Rafalska zaznaczyła jednocześnie, że decydujący głos w sprawie "500 plus" dla najuboższych emerytów będzie miał minister finansów Mateusz Morawiecki. Zdaniem szefowej resortu rodziny, decyzja zapadnie wiosną przyszłego roku.

Czym jest owe „500+” dla emerytów? Według samej Elżbiety Rafalskiej oraz Pani Premier Beaty Szydło, która wypowiadała się na ten temat w sierpniu br. ma to być jednorazowy zastrzyk finansowy dla najbiedniejszych emerytów w wysokości 500 zł wypłacany raz do roku. A kiedy? Z różnych wypowiedzi ważnych osób można dojść do wniosku, że „liczymy, liczymy kalkulujemy, liczymy i liczymy”.

Dobrze, że liczą nawet wspaniale - wszak grosz publiczny trzeba liczyć bardzo uważnie. Liczą więc i liczą czy stać państwo będzie na to by schorowanej emerytce po kilkudziesięciu latach pracy rzucić raz do roku 500 zł (brutto) ochłapu na niewykupione recepty. Liczenie będzie trwać do wiosny. Wtedy zapadnie decyzja ostateczna czy w zamian za handel za zmianami w OFE Pan SuperPremier Mateusz Morawiecki sypnie groszem. Wtedy też będzie już  wiadomo ile w styczniu Rząd wyda na zwrot VATu, które to zwroty przetrzymuje u siebie na koncie dzięki czemu zawyża wskaźniki budżetowe.

Jedno pytanie do rządowych buchalterów: czy tak samo długo liczyliście kiedy lekką ręką planowaliście dać 10000 złotych za niewypłacone deputaty węglowe sprzed 10 lat? I czy to jest sprawiedliwe, że jeden emeryt z górniczą emeryturą dostanie 10 tysięcy, a inny może kiedyś 500 zł brutto?

Liczcie, liczcie, tylko się nie przeliczcie.

Opublikowano: 12.10.2017 11:08.
Autor: Tyndlale
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Pan Patryk juz wkrotce bedzie mial doktorat nauk prawnych i bedzie mogl sam sie bronic. Ba!...
  • Wyliczenie powinno uwzględnić ulgę podatkową na dzieci, niewykorzystaną ulgę na dzieci oraz...
  • Ach ten translator google...tak topornie tlumaczy

Tematy w dziale Społeczeństwo