Ufka Ufka
3753
BLOG

Jesteście dorośli, zrobicie jak chcecie

Ufka Ufka Polityka Obserwuj notkę 84

Do godziny zero zostały 24 godziny, a nawet mniej.Bo nie wyobrażam sobie, aby do wrót PISu kołatał ktoś około północy. Dzisiaj wymieniane są dwa nazwiska - to posłowie którzy są dopiero pierwszy raz w Sejmie. Na listach Solidarnej Polski jest takich osób dziewięć - na dwudziestu jeden posłów. Mam dużą wyobraźnię, ale jednak mnie zawodzi - jak można w kilka dni po wyborach, jeszcze przed przyrzeczeniem poselskim tak zawieść się na partii? Są tacy co piszą - byli solidarni z wyrzuconymi kolegami. Jakimi kolegami? Nie wiedzieli do jakiej partii idą?
Dziś PIS, kiedy indziej PO. Są tacy którzy  twierdzą - głosuję na człowieka, nie na partię. Ja też, ale takich jest niestety mniejszość.Gdyby było inaczej, to w EP byłaby pani Ewa Tomaszewska a nie Misio Kamiński - jedynka PISu.
W normalnym świecie takie numery nie przechodzą. Jak widać do normalności nam daleko. Widzę tylko jedno rozwiązanie - zwrot pieniędzy macierzystej partii.Bo każda partia poza pracą wolontariuszy daje jeszcze pieniądze - wiadomo ile. I można wyliczyć ile kosztuje partię wprowadzenie jednego posła do parlamentu. Nowa partia powinna te pieniądze zwracać - proporcjonalnie do czasu jej opuszczenia. Opuszcza ktoś na chwilę przed końcem kadencji?Nowa partia zwraca grosze. Opuszcza dzień po wyborach? Zwraca całość.
A mnie już przestało zależeć.Platforma do spółki z koalicjantem - wszystko jedno jakim - przegłosuje nawet  początek zimy w sierpniu, jak będzie miała ochotę.Do nowych wyborów daleko, nie wiadomo co jeszcze może się zdarzyć - Polska niestety do nudnych krajów nie należy.
Jak SP dożyje do wyborów to z pierwszymi trzema osobami mogę się założyć o butelkę czerwonego wina - do EP Ziobro wejdzie, Cymański może, Kurski na pewno nie.A wybory parlamentarne? O ile nie zostanie zmieniona ordynacja to wasze głosy doliczą się do głosów zwycięskiej partii. Mam nadzieję, że będzie to PIS. A więc krzyżyk na drogę - to ostatnia moja notka wam poświęcona.

 

Ufka
O mnie Ufka

Ufka we własnej osobie :) Skąd czytacie A tyle czyta teraz :) / " /> Złota myśl RRK PSL nie musi - PSL CHCE! Nie opuszcza się zwycięzcy - co najwyżej można się z nim targować i więcej uzyskać. A co ma PiS do zaoferowania PSL? Swoją nędzną koalicję z SLD? Odpowiedz sobie sama - czy lepiej dzielić łupy na trzy, czy na dwa?

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka