Blog
myśli rozczochrane
Ufka
Ufka koty mają mnie
461 obserwujących 1702 notki 4643760 odsłon
Ufka, 14 lutego 2018 r.

Panowie dziennikarze! Nie przeginajcie

4336 135 1 A A A

Muszę się przyznać, że kiedy przeczytałam o nagrodzie dla pani Przyłębskiej po prostu się zdrowo pośmiałam. Nie oglądałam gali, teraz żałuję nieco, bo przecież dobrze byłoby zobaczyć kto z polityków i jak reaguje. No, ale i tak poczytałam na TT. Potem niestety śmiech mi przeszedł, bo jeden z posłów zaczął porównywać do śp Anny Walentynowicz ( skromnie, bo mógł przecież do Joanny D'arc) a potem pan Karnowski przejechał się po śmiejących nazywając ich idiotami. Tak jakby nie zrozumiał, że śmiejemy się z nagrody, nie z pani Przyłębskiej. Ona wykazała się "odwagą" w chwili przyjmowania nominacji bo przecież mogła nie przyjąć, ale o tym byśmy raczej się nie dowiedzieli, prawda? Uzasadnienie nagrody jest kuriozalne "za obronę Konstytucji". A czego niby ma bronić prezes Trybunału Konstytucyjnego?

Ale sprawa nie dotyczy tylko nagrody. Nie mamy w tej chwili żadnych mediów.Jedne krytykują wszystko jak leci i wszystkich, o ile tylko otarli się o PiS. Nie darują nawet szkole dla niepełnosprawnych o ile jest w niej zatrudniony w charakterze nauczyciela(!), nie dyrektora mąż byłej Premier.

Reszta czyli dawni "niepokorni" a dzisiaj chyba "nawilżający" chwalą wszystko co pochodzi ze strony rządzących. Nieważne kto aktualnie jest ministrem. Jak jest ministrem pan Szyszko to mamy całe strony o korniku żrącym drzewa. Jak jest zmiana ministra to chwalą, że pan Kowalczyk przestał wycinać, bo "skrócił fronty" i Unia już nas kocha troszeczkę. A czytelnik dalej nie wie - ten kornik żre czy nie? Puszcza się sama obroni czy polegnie?

Naprawdę nie widzicie, że czytelnicy to nie lemingi? My czytamy i nie mamy pamięci jętki jednodniówki. Wiemy co pisaliście na temat styku mediów z władzą. Tak, prowadzi to do zła i dla jednych i dla drugich. Wy macie być tymi znakami ostrzegawczymi: "Zwolnij" "Stop", "Gołoledź"...Tymczasem to wasi czytelnicy pełnią tę rolę. To my alarmujemy i jak już te syreny są za głośne zwykle wkracza Prezes. A jak go zabraknie? 

Oczywiście wiadomo skąd się to bierze - w końcu gazety same się utrzymają, jeśli dostaną dużo reklam od władzy, prawda? No i zawsze można pójść w ministry, ambasadory - takich karier mnóstwo. Ale czy zastanowiliście się co będzie jak przegniecie? Platforma też przegrała w szczycie sondaży. A do wyborów nie wiadomo co powstanie. Na PO nikt już nie liczy, ale jakieś nowalijki na pewno się pojawią.

Ja już liczę tylko na wybory samorządowe i kubeł zimnej wody - dla wszystkich. Do parlamentarnych wtedy jeszcze rok, może wszyscy się ogarną. Bo wybory bardzo dobrze robią politykom - zaczynają powściągać język, interesują się swoim okręgiem i obiecują nie tylko wybranym


Opublikowano: 14.02.2018 10:31. Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 12:45.
Autor: Ufka
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image
Ufka we własnej osobie :)
Skąd Locations of visitors to this page czytacie
A tyle web tracker czyta teraz :)
IPN5/
" />
Złota myśl RRK
PSL nie musi - PSL CHCE! Nie opuszcza się zwycięzcy - co najwyżej można się z nim targować i więcej uzyskać. A co ma PiS do zaoferowania PSL? Swoją nędzną koalicję z SLD? Odpowiedz sobie sama - czy lepiej dzielić łupy na trzy, czy na dwa?

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @pen  No wiele osób o to apeluje
  • @takmysle  Jeśli by tak był to jeszcze gorzej - bo to by znaczyło, że nie dopełnili wielu...
  • @Animela  Ja jednak pamiętam też inną obietnicę. Też z parlamentu brytyjskiego czyli...

Tematy w dziale Polityka