Blog
myśli rozczochrane
Ufka
Ufka koty mają mnie
461 obserwujących 1702 notki 4643868 odsłon
Ufka, 27 sierpnia 2018 r.

Marność i wszystko marność

3682 108 0 A A A

Dzisiaj nie o polityce, przynajmniej nie przede wszystkim bo zupełnie pewnie nie da się ominąć. Mam w głowie rys notki, ale gdzie mnie poniesie w czasie pisania nie mam pojęcia:)

Rozmawiałam ze znajomymi i mają podobne stanowisko, a są ode mnie młodsi. Bo sądziłam, że to może wiek - zawsze człowiek myśli, że za jego młodych lat było lepiej. Ale nie - przede wszystkim w dziedzinie szeroko pojętej kultury widać tę marność i miałkość. I nie chodzi o to, że "jedni" mają swoich aktorów, piosenkarzy, muzyków, poetów pisarzy a drudzy swoich. No mają, ale to jest jakaś trzecia półka w najlepszym razie.Jedni nie żyją, inni nie stworzyli nic nowego, a jedynie przynależność do któregoś obozu i apele polityczne dają znać, że jeszcze żyją. Piosenkarze śpiewają covery bo nic ciekawego, nowego nie stworzono. Aktorzy kręcą jakieś chałtury a kanał Seriale cieszy się dużą popularnością, bo łza się w oku kręci kiedy ogląda się Alternatywy czy Zmienników. A przecież to były seriale dla WSZYSTKICH, nie dla wyrobionej publiczności. Zaglądam na jakieś Lidzbarki, Kielce itp a tam kabarety od których bolą zęby. Narzekamy i słusznie na TVPKurski, bo powinien realizować MISJĘ. Ale NIKT, nawet Gazeta Wyborcza nie skrytykuje kabaretu w którym (w każdym odcinku) nabijają się z homo, a śmiech perlisty niesie się po sali, kiedy tylko wyjdzie aktor poruszający się w charakterystyczny sposób. No bo w następnym skeczu nabijają się z PiSu, więc jest wszystko oki. Gdzie niedościgniony Dudek, Kabaret Starszych Panów czy choćby kabaret Olgi Lipińskiej?  Przecież zlecieliśmy do poziomu żartów niemieckich, boję się, że niedługo na scenie zaczną pierdzieć, a widownia będzie się zaśmiewać. 

Tak, od czasu do czasu można dać coś bez poziomu, jakieś disco polo bo w końcu na weselu nie bawimy się przy muzyce Chopina czy solówkach jazzowych. Ale stale?? Wczoraj - hosanna - w drugim programie TVP festiwal Jana Kiepury w Krynicy Zdroju. Wszyscy zauważyli, wielu sądząc po TT oglądało. Widać ludzie spragnieni jak kania dżdżu. Na co dzień niestety Miłość w Zakopanem i durne wierszyki pana Wolskiego.

Bonzowie telewizji nie doceniają widzów. Moje sąsiadki ze wsi kiedyś na jakimś grillu opowiadały jak słuchają arii operowych czy obowiązkowo koncertu noworocznego z Wiednia.Owszem, to były akurat osoby  śpiewające w chórze, więc mające jakieś pojęcie o muzyce. Gdzie mogą pojechać z tej wioski przy granicy? A przecież takich osób jest wiele. Szukanie wśród kanałów, polowanie na film, widowisko około 23:30?

Nie mamy żadnych wspólnych autorytetów, przed którymi każdy by padł na kolana. Nawet hierarchia - bo na szczęście nie Kościół - nas opuściła. Mamy biskupów "naszych" i "waszych". Episkopat publikuje stanowisko w sprawie wyborów do Europarlamentu(!) ....Można by tak lać ślozy dalej, ale po co? Tytuł mówi wszystko

Opublikowano: 27.08.2018 09:40.
Autor: Ufka
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image
Ufka we własnej osobie :)
Skąd Locations of visitors to this page czytacie
A tyle web tracker czyta teraz :)
IPN5/
" />
Złota myśl RRK
PSL nie musi - PSL CHCE! Nie opuszcza się zwycięzcy - co najwyżej można się z nim targować i więcej uzyskać. A co ma PiS do zaoferowania PSL? Swoją nędzną koalicję z SLD? Odpowiedz sobie sama - czy lepiej dzielić łupy na trzy, czy na dwa?

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @pen  No wiele osób o to apeluje
  • @takmysle  Jeśli by tak był to jeszcze gorzej - bo to by znaczyło, że nie dopełnili wielu...
  • @Animela  Ja jednak pamiętam też inną obietnicę. Też z parlamentu brytyjskiego czyli...

Tematy w dziale Kultura