0 obserwujących
100 notek
157k odsłon
444 odsłony

Oddolny ruch społeczny młodych

Wykop Skomentuj5

 

www.kostkidomina.plPrzebudzenie młodych burzy święty spokój dinozaurów polityki. Lewica i PO doszukuje się inspiracji PiSowskich. Skoro Kaczyński co miesiąc uprawia uliczne procesje, to niemalże każdy kto wychodzi na ulicę musi być powiązany z nie dorżniętymi watahami. Wyznawcy Kaczyńskiego nerwowo reagują, że ktoś bez bonza lub jego przydupasów śmie manifestować opozycyjność. Sprawność w przekazie do mediów głównego nurtu uważają za podejrzaną oznakę bliskości obozu władzy i służb specjalnych.

Żadnej z politycznych poczwarek nie przychodzi do głowy, że coraz więcej młodych ma dość i Tuska, i Kaczyńskiego, i Millera, i Palikota. Ma dość kłamstwa, złodziejstwa, trupiej polityki, oszołomstwa, braku profesjonalizmu oraz tematów zastępczych. Ma dość dawania dupy naprzemiennie Niemcom, Rosjanom i Amerykanom w imię ich racji stanu.

Młodzi zaczęli od głośnego „nie”. Protestowali przeciwko ACTA. W „Dniu Gniewu” protestowali 5 x Nie polityce rządu. Ale ku zdumieniu dinozaurów młodzi zaczęli samoorganizować się. Nie zaczynają zgodnie z tradycją Onych od kanapy, wodzusia i pustych hasełek. Wykorzystują sieci społecznościowe nie tylko do skrzykiwania się na akcję, ale również do poznania swoich marzeń w sondażach. To zmiana paradygmatu. Nie ma wodza. Nie ma jego jedynie słusznych pomysłów. Jest praca zespołowa. Co z niej wynika?

Przy okazji „Dnia Gniewu” okazało się (Czego oczekujesz po Dniu Gniewu?), że przytłaczająca większość jego młodych sympatyków pragnie usunięcia z polskiej sceny politycznej styropianowców i betonów. Protesty młodych mają charakter sprzeciwu przeciwko wszystkim starym elitom. Młodzi chcą dokonać tej zmiany przez tworzenie oddolnego masowego ruchu społecznego (Co robimy dalej?). Na podstawie kolejnego sondażu ustalili zasadnicze elementy statutu powstającej organizacji (Istotne elementy statutu masowego ruchu społecznego?) i komentują projekt statutu (Projekt statutu stowarzyszenia).

Wychodząc ze świata wirtualnego do rzeczywistego ze zdziwieniem odkrywają, że  pragnących zmian ludzi jest coraz więcej. Dotychczas zatomizowani zaczynają czuć swoją siłę widząc jak dzień w dzień przybywa zwolenników na mapie uruchomionej pod adresem www.kostkidomina.pl.

www.kostkidomina.pl

Źródło: www.kostkidomina.pl

Myślących podobnie przybywa nie tylko w kraju. Po raz pierwszy w historii ruch społeczny od zarania obejmuje aktywizację Polonii. To policzek wobec dotychczasowych elit. Siła powstającego ruchu rośnie również dzięki tym, których politycy w Polsce zmusili do emigracji.

Internetowe narzędzia społecznościowe młodzi wykorzystali nie tylko jako narzędzia komunikacji i formułowania celów. Za pomocą sondażu ustalają najważniejsze konkretne postulaty programowe (Polska naszych marzeń). Gdy dinozaury ryczą nad kolejną reformą zbankrutowanego ZUSu, młodzi pragną zniesienia przymusu ubezpieczeń społecznych. Gdy dinozaury pożerają coraz więcej podatków, młodzi chcą oszczędności na władzach i administracji, aby móc obniżać podatki. Gdy dinozaury frymarczą suwerennością Polski za brukselskie stołki i srebrniki, młodzi zdecydowanie pragną zachowania własnej polskiej waluty Złotego i zwiększenia suwerenności Polski. Zaczyna zarysowywać się wspólnota ideowa młodych Polaków, w której następuje synteza ideałów wolnościowych i narodowych. Wolny rynek jest równie ważny, jak ochrona Polaków przed wrogimi i nieuczciwymi praktykami obcych zagranicznych elit manipulujących m.in. emisją pieniądza, rynkami kredytowymi, towarów, akcji i kursami walutowymi.

Profesjonalizacja działania młodych Polaków obejmuje nie tylko samoorganizowanie się. W łączących siły środowiskach rozpoczynają się złożonej prace analityczne, aby zapewnić wykonalność wyartykułowanych marzeń. To zalążek think tanku. Już teraz udostępnione są kompleksowe analizy finansowe (Nie rzucim ziemi), na które nigdy nie zdobyły się jakiekolwiek partie dinozaurów. Dinozaurom wygodniej jest kłamać niż rozwiązywać problemy, po nich choćby potop.

Młodzi mają gdzieś jedynie słuszny rząd i jedynie słuszną opozycję. Konsekwentnie krok po kroku budują nową jakość w polskiej polityce. Nadchodzi czas politycznego wymierania dinozaurów.

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale