Radek K. Radek K.
114
BLOG

Siłą Rosji jest słabość USA i UE

Radek K. Radek K. Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 11

Tak samo jak w Polsce siłą PiS jest przede wszystkim słaba opozycja tak samo siła Rosji wynika ze słabości USA. Biden jest dziadkiem leśnym uśpionym i prowadzonym na sznurku przez swoją administracje. Zarówno klęska w Afganistanie jak i pełzająca wojna na wschodzie Europy to pokłosie decyzji Bidena. Nie wyobrażam sobie że przy Trumpie pozwoliłby sobie Putin na takie jawne prowokacje i igraszki jakie wyczynia obecnie. Tak samo nie pomogło osłabienie roli Polski w EU przez naszą rodzimą opozycję przesiąkniętą czarą nienawiści przy współudziale biurokratów EU i TSUE. Putin wykorzysta ten sprzyjający klimat i co wcale nie pozostaje w strefie „political fiction” na przykład atak koniec końców na Polskę jako kraj zagrożonej demokracji. Rozzuchwalony indolencją zachodu i USA Putin wcale nie musi zatrzymywać się na granicy Ukrainy (tu jestem prawie pewny że do ataku dojdzie) bo jak to było udowodnione w przeszłości żadne traktaty ani konwencje nie gwarantują nam wsparcia. Obecnie „postępowa” Europa poparłaby nawet taki atak bo przecież w Polsce zagrożona jest demokracja, prawda? Ba, śmiem twierdzić że rodzime „oszołomki” spod znaku błyskawicy, lotnych brygad, KODów i przystawek łącznie z takimi tuzami jak Pani Spurek, Jachira, Brejza itp. Poparło by taki „przyjazny atak” ratujących nasz kraj z rąk „PiSiorów” Polskę.

Słabość USA pod wodzą obecnej administracji to ich siła (umówmy się Biden jest tylko kukiełką) krok za krokiem wycofują się z rzeczy które wcześniej były oczywiste i przechodzą na drugą stronę. Inną sprawą jest to, że uważam USA tak samo jak Rosję za to samo zło ale dopóki byli po dwóch stronach kompasu była równowaga. Utożsamianie USA z jakimiś dobrymi wartościami jest takim samym błędem jak uważanie Rosji za sprawcę wszelkiego zła. Oba są siebie warte razem z Chinami ale razem zapewniali stabilność nomen omen wywołując wojny. Obecnie USA to kraj słaby bez wpływu na politykę międzynarodową a unia w obecnym układzie z degrengoladą wewnętrzną i zajęta walką z Polską i Węgrami zamiast dążyć do integracji ze względu na nadchodzące czasy, pogłębia kryzys wyimaginowanymi dowodami przeciwko Polsce i stawia nas w sytuacji wykluczenia. Putin skrzętnie to wszystko wykorzysta bo przecież szykował to od wielu lat. Strategia ta była nastawiona między innymi na podział energetyczny (nordstream 2) a podział polityczny (opozycja w kraju, Smoleńsk) a teraz kiedy klocki składają się w jedną całość wystarczy pchnąć pierwszy z nich aby zapoczątkować reakcję zdarzeń. Unia kompletnie nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia (bardziej myślę że udaje) i po wkroczeniu na Ukrainę wyrazi swoje ubolewanie i dalej będzie się zajmować sprawami wewnętrznymi. Fuzja lewicy i pseudoliberałów w EU jest tak silna i zdeterminowana że jakiekolwiek planowanie można włożyć między bajki. Wojna jest potrzebna bo za dużo już minęło od tej ostatniej. Jakkolwiek złowieszczo to brzmi, wojna przyda się wszystkim.


Radek K.
O mnie Radek K.

Każdy TROLL jest kasowany bez ostrzeżenia...  Prawda jest jak dupa... Każdy ma własną.     Korzenie: Ozjasz Szechter (ur. 1901, zm. 1982) - działacz komunistyczny, później dysydent, pochodzenia żydowskiego. W dwudziestoleciu międzywojennym aktywnie działał w ruchu komunistycznym. Był jednym z działaczy nielegalnej Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy. Aresztowany i skazany za szpiegostwo na rzecz Związku Radzieckiego w tzw. procesie łuckim w 1934. Jego synem jest Adam Michnik...        

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka