10 obserwujących
107 notek
120k odsłon
947 odsłon

„Redaktor TVN24.pl – mam dość zmuszania mnie do kłamstw”

Wykop Skomentuj34

    Tytuł wiadomości jako rympał 


    TVN 24 nie ustaje w doskonaleniu sztuki manipulacji. Zaglądam regularnie na portal TVN24.pl i mimo tego, że jestem trochę uodporniony na ich metody prania mózgów, to czasami coś mnie jednak zaskakuje. Przyzwyczaiłem się już na przykład do tytułów w cudzysłowach, których (jak przypuszczam) jedynym celem jest kodowanie odpowiednich skojarzeń w umysłach czytelników, a które często nijak mają się do treści wiadomości. Portal nie zasypia jednak gruszek w popiele. Idzie naprzód, jak czerwonoarmiści. Przeglądam dzisiaj, co tam nowego, według TVN24.pl, w polityce i widzę tytuł:

"To są takie listy sędziów. To tam się podpiszcie, bo to są fajne chłopaki”

    Pojawia się oczywiste skojarzenie – pewnie ktoś tak namawiał sędziów do składania podpisów na listach poparcia do KRS. Kto? Kiedy? W jakich okolicznościach? Jak dotarł do tego newsa TVN24?

    Wszedłem. Czytam. Nic z tego. Tym razem tytuł wiadomości ma inne źródło. Okazuje się, że tak właśnie wyobraża sobie zbieranie podpisów Włodzimierz Czarzasty. Wyobraża sobie. 

    Mechanizm jest prosty, bo trzeba mówić prostym językiem, nie paragrafami (...). Franek - będziesz ściągnięty do Ministerstwa Sprawiedliwości, Zosia - dostaniesz dwa tysiące więcej, Józek - awansujesz za dwa miesiące. Teraz tak, słuchajcie, mam do was taką prośbę. Weźcie tam podpiszcie te listy. To są takie listy sędziów. To tam się podpiszcie, bo to są fajne chłopaki – mówił Czarzasty.

    Zatem, tytuł newsa jest cytatem konfabulacji rozmówcy. Majstersztyk. Nowy poziom szwindlu. Zastanawiam się jak byłby odebrany (gdyby gdzieś, kiedyś się pojawił) tytuł

„Redaktor TVN.24.pl – mam dość zmuszania mnie do kłamstw”


P.S. 1. Uczę się i tytuł notki jest w poetyce TVN24.pl

P.S. 2. Z adresu wiadomości, o której piszę - https://tvn24.pl/polska/listy-poparcia-do-krs-witek-rozpoczniemy-procedure-publikowania-komentarze-politykow-4027633 wynika, że wcześniej tytuł wiadomości był inny. Ale czujny nadzorca wpadł na "genialny" pomysł. Być może za chwilę wymyślą coś jeszcze. Pranie mózgów 24 na dobę. Wykop Skomentuj34
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura