19 obserwujących
213 notek
191k odsłon
  1169   0

Faszyzm, antyklerykalizm, antysemityzm, palikotyzm,

Po medialnej dyskusji na temat faszyzmu, zdecydowałem się rozwinąć mój post sprzed kilku tygodni...

A mianowicie tezę,  że  zarowno palikotyzm, ze swoim agresywnym antyklerykalizmem i nazizm, ze swoim antysemityzmem mają te same źródło : 

cyniczny, zimno wykalkulowany populizm i permanentną manipulację. 
 
Wystarczy podrzucić społeczeństwu winnego wszystkich jego niedoli, wskazać wroga społecznego. Trzeba wzbudzić nienawiść do winnego, nie ważne jakimi manipulacjami informacjami lub przesuwaniem cyfr po przecinku. Ważne aby sfrustrowani ludzie wiedzieli na kim się można będzie wyżyć w poczuciu moralnej (i nie tylko) wyższości. Wywołać  polityczną  wścieklicę  i odrzucić wszelkie  więzy  „zatrutej chrześcijaństwem moralności” (por. Adolf Hitler), która krępuje rozwój Państwa, aby wreszcie zbudować nowoczesne społeczeństwo bez przesądów, w którym  to ONI będą nową, nowoczesną elitą!
 
To przecież takie proste, popatrzecie jak latwo dzis zaadoptowac argumenty Hitlera :
 
- kler (Żydzi) to mafia watykańska (masońska) groźna dla Polski
- to Konkordat (Traktat Wersalski) sprawił,że nasz kraj nie jest niepodległy, trzeba wypowiedzieć Konkordat (Traktat Wersalski)  i wtedy już będzie dobrze
- to kler (Żydzi) zawłaszczyli Państwo i go okupują, trzeba się wyzwolić
- nie pozwólmy klerowi (Żydom) pokazywać się publicznie na uroczystościach państwowych
- wszyscy wiedzą, że to kler (Żydzi) są bogaci i spasieni, obłowili się na waszych pieniądzach, które pokrętnie wyrywają Państwu, czyli was okradają, trzeba im to zabrać i opodatkować,
- kler (Żydzi) chcą perfidnie odzyskiwać jakieś domniemanie zabrane majątki - nie pozwalać, bo zabiorą  co nasze!
- kler (Żydzi) mają zakulisowy wpływ na władzę państwowe i tak narzucają własne poglądy i nie pozwalają tak zmienić prawa abyście mogli robić to co chcecie
- wprowadzić natychmiast numerus nullus dla kleru (Żydow) na uroczystościach państwowych
- Fundusż Kościelny (kontrybucje wojenne) to kradzież i rozbój i trzeba szybko to ukrócić, a pieniądze odzyskać
- kler (Żydzi) mają zły wpływ na dzieci i narzucają im w szkołach swoją ideologie, trzeba ich wyrzucić ze szkół
- kler (Żydzi) to zboczeńcy i pedofile (piją krew dzieci)
- to przez ten paskudny kler (Żydów) obywatel nie jest silny w swoim państwie, pogonić ich,
- zamknąc kler (Żydów) w kościołach (w gettach) a najlepiej wywieźć np. na księżyc – księża na księżyc!
- przecież nie przez złe rządy, korupcje, pazerność sklepikarzy innych „biznesmenów” w Polsce jest drogo i byle jak, ale przez kler (Żydów) Polska jest zaściankiem Europy gdzie jest duszno, żyje się źle i krótko, jak się ich przepędzi ze sfery publicznej na ich miejsce i wreszcie będziemy nowocześni!
 
Mam pytanie do tzw. ”autorytetów” politycznych i moralnych, Panów: Smolara, Krakowskiego, Kalisza, czy też Pań: Pietrzyk-Zieniewicz, Kofty, Środy i wszystkich innych tzw. bywalców „salonowu” dziśpopierających palikotyzm, tak jak kiedyś robiły to znudzone elity Berlina.
Czym antyklerykalizm jest lepszy od np. antysemityzmu?
Otóż informuję, że niczym, bo przyczyną jednego i drugiego jest chora nienawiść! 

Cecha wspolna obydwu jest dorabianie ideologii do nikczemnego samego w spobie uczucia zawisci. Zawisc, przypominaml, to nienawis cdo osoby ktorej sie czegos zazdrosci

Jednoczesnie przedstwia sie obydwa trendy jako nic zlego., wiecej jako postulat sprawieliwosci... Przeciez w jednym i drugim przypadku "chodzi jedynie o usuniecie z przestrzeni publicznej i zlikwidowanie (rzekomych) przywilejow", tych grup ktorych sie nienawidzi, a ktore przeszkadzaja: kler/zydow* (niepotrzebne skreslic)!
 
Dodatkowo jeden i drugi kierunek ma krew setek tysięcy ofiar na rękach, że przypomnę choćby ZSRR, PRL, rewolucję francuską, Meksyk, Hiszpanię, KRLD, Chiny, Kambodżę, Kubę, Albanię, resztę tzw. „demoludów” etc.. 
 
Dletego dzis kazdy kuturalny czlowiek, antyklerykalizmu powinien sie wstydzic tak samo jak wstydzilby sie antysemityzmu!

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale