Blog
"One can't prevent useful idiots from being idiots."
wawel
wawel tworzenie posągów myśli
116 obserwujących 476 notek 582658 odsłon
wawel, 5 listopada 2015 r.

Erdogan,Soros oraz wierni i imigranci jako żołnierze tolerancji

"Społeczeństwo otwarte"
"Społeczeństwo otwarte"

"Meczety są naszymi koszarami, ich kopuły naszymi hełmami, minarety naszymi bagnetami a wierni - naszymi żołnierzami"

[Recep Tayyip Erdoğan, prezydent Turcji]]

“To rodzaj choroby, kiedy uważasz się za bóstwo, stwórcę wszechświata,
lecz teraz czuję się z tym dobrze, zacząłem bowiem tego doświadczać.”

[George Soros węg. György Soros, właśc. György Schwartz ur. 12 sierpnia 1930 w Budapeszcie – finansista amerykański pochodzenia węgiersko-żydowskiego, jeden z najbardziej znanych spekulantów walutowych, ale także filantrop, fundator Instytutu Społeczeństwa Otwartego i licznych fundacji - za: Wikipedia.pl]

"Społeczeństwo otwarte jest odważnym nowym światem i mogłoby ono zaoferować alternatywy we
wszystkich dziedzinach życia: w stosunkach międzyludzkich, wyrażaniu opinii i głoszeniu idei,
procesach produkcyjnych i zasobach materialnych, organizacji życia społecznego i gospodarczego
itd.”

[George Soros]

 

"gdyby wiedzieli, że jest dziennikarką, zabiliby ją" - relacja z łodzi z imigran

George Soros, miliarder, "filantrop" i reformator

 

"gdyby wiedzieli, że jest dziennikarką, zabiliby ją" - relacja z łodzi z imigran

 

Turecka strona internetowa Instytutu Społeczeństwa Otwartego, fundacji Sorosa.

Open Society Institute

The Open Society Institute (pl. Instytut Społeczeństwa Otwartego) – prywatna fundacja założona przez George'a Sorosa. Jej celem jest promowanie demokracji, praw człowieka,  i reform społeczno-ekonomicznych. [Wikipedia]

==========================

Dziennikarka płynęła na łodzi z imigrantami. „To zorganizowana imigracja, tylko 20 proc. to Syryjczycy. Gdyby wiedzieli, iż jest dziennikarką, zabiliby ją."

Dziennikarka Carol Malouf podróżowała z imigrantami dołączając do nich na trasie z Turcji do Niemiec. Jak twierdzi francuska reporterka, tylko 20 proc. imigrantów stanowili Syryjczycy. Reszta pochodziła z krajów, gdzie panuje pokój. Kobieta sugeruje, że kryzys jest po cichu wspierany przez Turcję. 

Dziennikarka rozmawiała z francuską telewizją France 24.

 

To straszne i niebezpieczne. Ja nazywam to nielegalną, zorganizowaną imigracją do Europy. Nazywamy to kryzysem uchodźców, a ja zobaczyłam, że Syryjczycy stanowią nie więcej niż 20 procent podróżujących. Tam są ludzie o różnych narodowościach, ludzie, którzy udają, że są uchodźcami: Irańczycy, Kurdowie, Pakistańczycy, Afgańczycy czy Afrykańczycy – mówiła.

– Po stronie tureckiej to wszystko jest bardzo dobrze zorganizowane. Są pośrednicy, którym płaci się tysiąc, dwa tysiące dolarów, by przepłynąć tylko z Turcji do Grecji – dodała.

Mam wrażenie, że Turcja to wszystko ułatwia, umożliwia, ma swój udział w kryzysie imigranckim. Po tureckiej stronie jest to bardzo dobrze zorganizowane. Jeśli turecki wywiad nie wie o tym co się dzieje, to źle. Jeśli wie, to jeszcze gorzej. Przemytnicy dostają po pół miliona dolarów dziennie, to jest zbyt dobrze zorganizowane jak na gangsterów – podsumowuje Carol Malouf.

Carol Malouf podkreśliła, że gdyby wiedzieli, iż jest dziennikarką, zabiliby ją.

===============================================================

 

Turcja  przygotowała wszystko świetnie logistycznie. Na plażach można znaleźć Przewodniki dla imigrantów sfinansowane przez jedną z fundacji Sorosa

"gdyby wiedzieli, że jest dziennikarką, zabiliby ją" - relacja z łodzi z imigran

"gdyby wiedzieli, że jest dziennikarką, zabiliby ją" - relacja z łodzi z imigran

 

A teraz spójrzmy trochę na państwo, jakim jest Turcja.

 

"gdyby wiedzieli, że jest dziennikarką, zabiliby ją" - relacja z łodzi z imigran

Uzay Bulut 

(publicystka turecka mieszkająca w Ankarze)

Obecnie na Zachodzie najgłośniejsi są różni postępowcy, którzy krzyczą, że krytykowanie islamu jest rasistowskie, nietolerancyjne, bigoteryjne i islamofobiczne. Niesprawiedliwości, twierdzą, dzieją się na całym świecie, a nie tylko wśród muzułmanów lub w krajach muzułmańskich. Krytyka, powiadają, wynika z błędnych interpretacji nauczania Koranu. Utrzymują również, że islam szanuje kobiety i podkreślają, że są dobrzy i źli muzułmanie, tak jak są dobrzy i źli ludzie we wszystkich społeczeństwach z innymi religiami.

Jednak, tylko w ciągu siedmiu lat, między 2002 a 2009, liczba zamordowanych kobiet w Turcji wzrosła o 1400 procent.

W Turcji jest także ponad 181 tysięcy dzieci (nieletnich dziewczynek) wydanych za mąż. (...)

Canan Arin, ma 72 lata, jest feministyczną prawniczką, która poświęciła życie walce o prawa kobiet w Turcji.

Izba Adwokacka w Antalyi zaprosiła ją w grudniu 2011 r. do nowo założonego Ośrodka Egzekwowania Praw Kobiet, by szkoliła prawników w kwestii przemocy wobec kobiet. Wygłosiła tam wykład o wczesnych i przymusowych małżeństwach i podała dwa przykłady – jeden z VII wieku, a drugi z XX wieku – jako ilustrację swojej tezy.

Pierwszy przykład dotyczył Mahometa, założyciela islamu, który poślubił sześcioletnią dziewczynkę. Drugi dotyczył Abdullaha Gula, ówczesnego prezydenta Republiki Tureckiej, który zaręczył się ze swoją żoną, kiedy miała 14 lat, a poślubił ją w 1980 r., kiedy miała lat 15.

Chociaż oba te przykłady są udokumentowanymi faktami, wydaje się, że mówienie prawdy w Turcji stanowi teraz przestępstwo. Dlatego rok później wydano nakaz aresztowania Arin i 12 grudnia 2012 r. stanęła przed sądem za „obrażanie wartości religijnych przyjętych przez część społeczeństwa” (turecki Kodeks Karny, paragraf 216/3) i za „obrazę prezydenta” (turecki Kodeks Karny, paragraf 200/1).

Opublikowano: 05.11.2015 07:30.
Autor: wawel
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

OD NIEDAWNA PISZĘ TEŻ NA DRUGIM BLOGU JAKO    W A W E L  2 4 https://www.salon24.pl/u/wawel24/ Uszanować chciałbym Niebo, Ziemi czołem się pokłonić, ale człowiek jam niewdzięczny, że niedoskonały... =================================================== Nagroda Roczna „Poetry&Paratheatre” w Dziedzinie Sztuki ♛2012 - (kategoria: poetycki eksperyment roku 2012) ♛2013 - (kategoria: poezja, esej, tłumaczenie) za rozpętanie dyskusji wokół poezji Emily Dickinson i wkład do teorii tłumaczeń ED na język polski ==========================
❀ TEMATYCZNA LISTA NOTEK ❀
F I L O Z O F I AAGONIA LOGOSU H I S T O R I A 1.Ludobójstwo. Odsłona pierwsza. Precedens i wzór. 2. Hołodomor. Ludobójstwo. Odsłona druga. Nowe metody. 3.10.04.2011 WARSZAWA, KRAKÓW –- PAMIĘĆ I OBURZENIE=======image ================ P O E Z J A 1. SZYMBORSKA czyli BIESIADNY SEN MOTYLA 2. Dziękomium strof Strofa (titulogram) 3.Limeryk 4.TRZEJ MĘDRCOWIE a koń każdego w innym kolorze... 5.CO SIĘ DZIEJE H U M O R -S A T Y R A -G R O T E S K A -K A B A R E T 1.KSIĘGA POWIEDZEŃ III RP czyli ZABIĆ ŚMIECHEM 2.KABARET TIMUR PRZEDSTAWIA czyli Witam telefrajerów... 3.III RP czyli Zmierzch Różowego Cesarstwa 4. Biłgoraj na tarasie - SZTUKA PRZETRWANIA DLA ELYT Z AWANSU 5.MANIFEST KBW czyli Kuczyński, Bratkowski, Wołek 6.SONATA NIESIOŁOWSKA a la Tarantella czyli KOLAPS STEFANA 7.Transatlantyckie - orędzie Bronisława Komorowskiego W Ę G R Y 1.WĘGRY, TELEWIZJA, KIBICE 2.GALERIA ZDJĘĆ węgierskich 3.ORBAN I CZERWONY PRĘGIERZ M U Z Y K A 1.D E V I C S 2.DEVICS - druga część muzycznej podróży... 3.HUGO RACE and The True Spirit 4.SALTILLO - to nie z importu lek, SALTILLO - nie nazwa to rośliny 5.HALOU - muzyka jak wytrawny szampan 6.ARVO PÄRT - Muzyka ciszy i pamięci 7. ♪ VICTIMAE PASCHALI LAUDES ♬

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @lupin1  Nudzi Pan i szuka, nie wiedząc czego szuka. można i tak. Taki Pana los.  Ale na...
  • @lupin1  To nie jedyna rzecz, której Pan nie wiedział. Ale proszę się nie załamywać....
  • @kragen  Drogi Panie. Cenię Pana komentarze. Ale lekko Pan przesadza. Sorry, że zgubiłem...

Tematy w dziale