Blog
"One can't prevent useful idiots from being idiots."
wawel
wawel tworzenie posągów myśli
117 obserwujących 502 notki 609440 odsłon
wawel, 1 października 2018 r.

Przyszła kryska na Matyska? Ok.5 taśm na premiera w nieznanych rękach i zakupy na słupy?


image

Żyjemy w czasie, gdy posłańców trzeba przyjmować z każdej strony barykady. Tę konieczność stwarza skrajna propagandowość mediów rządowych. Parę dni temu np. TVN wybrał się z kamerą pod Urząd ds Cudzoziemców w Warszawie by sfilmować wijącą się na zewnątrz urzędu, na chodniku kolejkę kolorowych (jeszcze nie oglądałem tej relacji, jest w sieci jako odcinek "Czarno na Białym). Jeśli nie chcemy przejśc do historii jak proletariusze, którym Gierek zadawał pytanie: "Pomożecie, towarzysze?!, to zmuszeni jesteśmy do korzystania z przeróżnych źródeł informacji. 

Od minimum roku niektórzy internauci pisali o niezwykłym zagrożeniu, jakim jest człowiek na stanowisku ministra a potem premiera, szefa rządu i autora "strategii gospodarczej państwa" w sytuacji, kiedy może być szantażowany przez nieznane środowiska i osoby (służby zagraniczne, resztki polskich byłych slużb kontrwywiadu i wywiadu, oligarchów polskich, lub zagranicznych, którzy mogli przecież odkupić taśmy od Polaków) tasmami nagranymi z jego udziałem. I oto 4 dziennikarzy Onetu (w tym dwóch, których nie znoszę, ale cóż, muszę się poświęcić i zapoznawać się z ich ustaleniami) wzięło się za temat TAŚMY MORAWIECKIEGO, KTO JE MA I CO Z ZAKUPAMI NIERUCHOMOŚCI NA "SŁUPY" DOKONYWANYMI - WG NIEZALEŻNYCH ZEZNAŃ DWÓCH SKAZANYCH - PRZEZ PREMIERA. 

Redakcyjna notka o taśmach Mazowieckiego wisi też na S24, ale wisi - zdaje się - jedynie po to, wygasić temat, by nikt się tematem nie zainteresował i nie sięgnął do źródłowego materiału Onetu, który to materiał zapoczątkowuje cały cykl artykułów opartych na zapoznaniu się czwórki dziennikarzy z całością akt sprawy w których znajduje się sporo dotąd w ogóle nie publikowanych informacji. Oczywiście, tego, GDZIE SĄ  i KTO MA dziesiątki albo i setki pozostałych taśm - nie dowiemy się z akt sądowych. 

W każdym razie  rodzinę Morawieckich coś ruszyło z posad od wczoraj (widać dowiedzieli się z wyprzedzeniem o dzisiejszej publikacji). Wczoraj Ewa Bugała nie wiedzieć po co wyciągnęła z chaty w niedzielę emeryta Kornela, żeby poopowiadał w TV wieczorem nie wiadomo o czym (o Solidarności Walczącej i jej epokowym znaczeniu), o tym, że Schetyna miał prawo jechać do Merkel i o tym, jak wałęsa atakował Solidarność Walczącą, co miało oczywiście zniechęcić ludzi do dociekań nad SW pod groźbą zrównania z Wałęsą. Baaardzo ciekawe... Ni z gruszki ni z pietruszki podczas meczu finałowego siatkarzy nagle dziwny program z seniorem rodu. A dzisiaj premier popędził do Polsatu tłumaczyć się, że on ma być beatyfikowany wkrótce i że on nic nie wie o żadnych nieruchomościach i że to  Lord Voldemort chce go ukąsić. Zobaczmy więc tekst posłańców z drugiej strony:  

"Oskarżycielskie zeznania kelnerów z afery taśmowej. Obaj skazani obciążają ówczesnego prezesa banku Mateusza Morawieckiego. Nie wiadomo, gdzie jest najważniejszy dowód w tej sprawie, czyli taśma z nagraniem Morawieckiego – piszą Mateusz Baczyński, Andrzej Gajcy, Janusz Schwertner i Andrzej Stankiewicz." 

Afera, która w znacznym stopniu przyczyniła się do utraty władzy w Polsce przez PO i przejęcia jej przez PiS, według akt sądowych ma trzech bezpośrednich sprawców.

Pomysłodawcą nagrywania biznesmenów i polityków w warszawskich restauracjach "Sowa i Przyjaciele" oraz „Amber Room” miał być przedsiębiorca Marek Falenta, zaś wykonawcami dwaj pracujący tam kelnerzy Łukasz N. oraz Konrad Lasota.

Lasota zgodził się na publikowanie swego nazwiska, napisał nawet o aferze książkę. N. do dziś woli pozostać anonimowy.

Od lata 2014 r., gdy tygodnik „Wprost” ujawnił pierwsze nagrania z restauracji Roberta Sowy, w mediach co pewien czas pojawiają się różne fragmenty nagrań oraz informacje o kolejnych śladach badanych przez policję i prokuraturę.

Dziennikarze Onetu jako pierwsi otrzymali zgodę sądu na przejrzenie wszystkich nietajnych akt afery podsłuchowej. Nigdy wcześniej nikt nie publikował informacji opartych o analizę pełnej i oficjalnej dokumentacji ze śledztwa i procesu.

W aktach pojawia się wiele nieznanych dotąd informacji i wątków. Niektóre zmieniają nasze rozumienie historii, która wywróciła polską scenę polityczną. Potwierdza się część publikowanych wcześniej informacji, niektóre doniesienia na temat afery okazują się jednak tylko plotkami.

Jeden z najważniejszych niepoznanych dotąd wątków dotyczy obecnego premiera Mateusza Morawieckiego, w momencie wybuchu afery podsłuchowej kierującego bankiem BZ WBK (dziś noszącego nazwę Santander Bank Polska).

Z naszej analizy akt wynika, że podczas przesłuchań w prokuraturze i przed sądem kelnerzy z „Sowy i Przyjaciół” najczęściej pytani byli o to, kogo nagrywali i co na owych nagraniach usłyszeli. To dlatego, że kilkanaście taśm, które w całości lub w części są znane opinii publicznej, to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Z zeznań kelnerów wynika, że nieznanych publicznie nagrań są dziesiątki, a być może setki. Wiele z nich do dziś pozostaje w nieznanych rękach.

Opublikowano: 01.10.2018 22:55. Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 01:46.
Autor: wawel
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

OD NIEDAWNA PISZĘ TEŻ NA DRUGIM BLOGU JAKO    W A W E L  2 4 https://www.salon24.pl/u/wawel24/ Uszanować chciałbym Niebo, Ziemi czołem się pokłonić, ale człowiek jam niewdzięczny, że niedoskonały... =================================================== Nagroda Roczna „Poetry&Paratheatre” w Dziedzinie Sztuki ♛2012 - (kategoria: poetycki eksperyment roku 2012) ♛2013 - (kategoria: poezja, esej, tłumaczenie) za rozpętanie dyskusji wokół poezji Emily Dickinson i wkład do teorii tłumaczeń ED na język polski ==========================
❀ TEMATYCZNA LISTA NOTEK ❀
F I L O Z O F I AAGONIA LOGOSU H I S T O R I A 1.Ludobójstwo. Odsłona pierwsza. Precedens i wzór. 2. Hołodomor. Ludobójstwo. Odsłona druga. Nowe metody. 3.10.04.2011 WARSZAWA, KRAKÓW –- PAMIĘĆ I OBURZENIE=======image ================ P O E Z J A 1. SZYMBORSKA czyli BIESIADNY SEN MOTYLA 2. Dziękomium strof Strofa (titulogram) 3.Limeryk 4.TRZEJ MĘDRCOWIE a koń każdego w innym kolorze... 5.CO SIĘ DZIEJE H U M O R -S A T Y R A -G R O T E S K A -K A B A R E T 1.KSIĘGA POWIEDZEŃ III RP czyli ZABIĆ ŚMIECHEM 2.KABARET TIMUR PRZEDSTAWIA czyli Witam telefrajerów... 3.III RP czyli Zmierzch Różowego Cesarstwa 4. Biłgoraj na tarasie - SZTUKA PRZETRWANIA DLA ELYT Z AWANSU 5.MANIFEST KBW czyli Kuczyński, Bratkowski, Wołek 6.SONATA NIESIOŁOWSKA a la Tarantella czyli KOLAPS STEFANA 7.Transatlantyckie - orędzie Bronisława Komorowskiego W Ę G R Y 1.WĘGRY, TELEWIZJA, KIBICE 2.GALERIA ZDJĘĆ węgierskich 3.ORBAN I CZERWONY PRĘGIERZ M U Z Y K A 1.D E V I C S 2.DEVICS - druga część muzycznej podróży... 3.HUGO RACE and The True Spirit 4.SALTILLO - to nie z importu lek, SALTILLO - nie nazwa to rośliny 5.HALOU - muzyka jak wytrawny szampan 6.ARVO PÄRT - Muzyka ciszy i pamięci 7. ♪ VICTIMAE PASCHALI LAUDES ♬

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Capricorn ludowe  Hmm...  W każdym razie napastliwa i bezczelna wrzawa atakująca naszą...
  • @Autor  "Niestety problem tkwi w powierzchownej formacji katolickiej tej politycznej dynastii....
  • @maur  Chodziło o wybory parlamentarne.

Tematy w dziale