31 obserwujących
638 notek
265k odsłon
153 odsłony

Szumowski przekonał Morawieckiego, by odłożyć wybory? Ma to ogłosić w przyszłym tygodniu

Wykop Skomentuj8

"W przyszłym tygodniu minister zdrowia ma zamiar publicznie stwierdzić, że wybory w maju wiążą się ze zbyt dużym ryzykiem i ich przeprowadzenia nie rekomenduje. Profesor Łukasz Szumowski miał przekonać do swoich racji premiera – twierdzą informatorzy „Newsweeka”. 

Informacje o zamiarach ministra zdrowia uzyskaliśmy w niezależnych od siebie źródłach m.in. w parlamencie, kancelarii premiera i resorcie zdrowia. Według naszych rozmówców minister zdrowia wstrzymuje się z kategoryczną wypowiedzią licząc, że tuż przed Wielkanocą wybrzmi ona dobitniej i Polacy zostaną w domach, co nieco wyhamuje rozprzestrzenianie się koronawirusa. – Szumowski przekonał premiera, że trzeba te wybory przełożyć lub odwołać, ale nie wiem, kiedy to ma to ogłosić. Przyszły tydzień wydaje mi się prawdopodobny – mówi jeden z naszych rozmówców. Drugi z nich dodaje, że taki scenariusz krąży wśród posłów i jest określany jako najpewniejszy. 

 Także dziennik „Rzeczpospolita” w dzisiejszym wydaniu informuje, ze rekomendacja Szumowskiego będzie zapewne negatywna. Minister już dziś jest niemal pewny, że głosowania nie da się przeprowadzić bez narażenia zdrowia i życia obywateli.

Czytaj także: Testy na obecność koronawirusa. „Polskie dane to ściema, pokazują około 5 proc. prawdy”

Politycy PiS w ostatnich dniach robią wszystko by przeprowadzić wybory 10 maja, licząc na Andrzej Duda uzyska w nich reelekcję. Świadczą o tym zarówno kontrowersyjne zmiany w kodeksie wyborczym uchwalone przez Sejm, jak i wypowiedzi polityków obozu władzy z prezydentem na czele. Andrzej Duda niedawno stwierdził nawet, że skoro można iść do sklepu, to także do lokalu wyborczego."

https://www.newsweek.pl/polska/polityka/koronawirus-czy-wybory-sie-odbeda/2x248pe


Żądzowy program:"Idźcie do [-- -- -- --] [Ustawa z dn. 31 VII 81 r. O kontroli publikacji]


Wojskowy zamach majowy Marszałka i wirusowy zamach majowy Prezesa - 21.03.2020


Zapomnijcie o wyborach w maju- 14.03.2020image
Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale