22 obserwujących
417 notek
168k odsłon
232 odsłony

Genialna wypowiedź prof. Antoniego Dudka o wyborach i partii PIS!

Wykop Skomentuj18

Jesteśmy w takim kłębowisku emocji rozpętanym przez sztaby wyborcze i kibiców partyjnych, że jak objawienie brzmi głos nielicznych osób POSŁUGUJĄCYCH SIĘ LOGIKĄ Arystotelesowską. Najprostsze stwierdzenia, wnioski, konstatacje są nieobecne. To jest Polska? To jakiś bazar wschodni lub kabaret odeski. Genialne w swej oczywistości są 3 ostatnie zdania prof. Dudka(zaznaczone na czerwono i niebiesko). Niby mała rzecz a cieszy, bo dowodzi, że w obłędzie wzniecanym głównie przez zwolenników jednej partii (tej utożsamiającej się z Polską, z racją stanu i głosem Boga) są jeszcze ludzie mający głowę nie od parady, lecz od myślenia.


"Nie ma najmniejszego powodu, by przypuszczać, że prezydent z PO będzie robił coś innego niż przygotowywał grunt pod przyspieszone wybory.

Nie dziś, nie od razu, bo PiS zapewne by te wybory wygrał. Ale w nieodległej przyszłości? Jak najbardziej. I tu PiS ma trochę racji, mówiąc o tym, że jeśli wygra Trzaskowski, to będzie konflikt. Ale to nie są argumenty, które można by bezkrytycznie akceptować.

Z jakiego powodu?

Gdyby przyjąć za słuszne sugestie PiS o tym, by nie głosować na Trzaskowskiego, bo nie będzie współpracy z rządem, to równie dobrze za trzy lata - gdy skończy się kadencja Sejmu - PiS może twierdzić, że w wyborach parlamentarnych wygrać powinna wyłącznie ta partia. I że głosować należy tylko na PiS, bo jak wygra opozycja, to będzie jakiś konflikt z prezydentem. To tak nie działa, w demokracji to jest żaden argument. 


image

Ilustracja. Chrońmy logikę i rozum w świecie bezwzględnych politykierów

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wybory-prezydenckie-2020-prof-dudek-kampania-to-monstrualne-oszustwo/16f6eh1,79cfc278

https://www.salon24.pl/u/wawel24/1061849,gwaltu-rety-lo-matko-prymitywizacja-dyskursu-spolecznego-i-faktyczne-prerogatywy-prezydenta

Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale