53 obserwujących
1121 notek
439k odsłon
  965   0

Covid, eugenika, projektowane dzieci, militarne agencje i GAFAM, czyli cele pandemii_


MOTTO 

"[...] ludzie gubią się w semantyce: „Och, to komunizm. Nie, to faszyzm”. Cóż, tak naprawdę mamy do czynienia z próbą zmonopolizowania dźwigni kontroli. Możesz to nazwać, jak chcesz, ale przepis na partnerstwo publiczno-prywatne lub fuzję cywilno-wojskową i wszystkie te różne słowa, które na to mają, to tak naprawdę przepis na tę samą katastrofę."

[Whitney Webb]

image


Najbogatsza na świecie fundacja zajmująca się badaniami medycznymi, Wellcome Trust, połączyła siły z dwoma byłymi dyrektorami militarnej agencji DARPA, którzy zbudowali skunk works w Dolinie Krzemowej, aby zapoczątkować erę koszmarnej inwigilacji, w tym dzieci w wieku zaledwie trzech miesięcy. Ich program będzie mógł się rozwijać tylko wtedy, gdy na to pozwolimy.

image

= = = 

Przypisy do tytułu i leadu:

GAFAM, GAFA, Wielka czwórka, Banda czterech, Wielka piątka lub Big Tech — akronimy lub nazwy używane do wskazania czterech lub pięciu amerykańskich ponadnarodowych firm komputerowych i programistycznych świadczących usługi zdalne (online), które od ok. roku 2010 dominują w cyberprzestrzeni: Google, Amazon, Meta Platforms (dawniej Facebook), Apple i czasami Microsoft. Termin Banda czterech (Gang of four) czy Wielka Czwórka zaproponował w 2008 Eric Schmidt, Phil Simon i Scott Galloway dla opisania firm [...]które "unikają płacenia podatków, mieszają się do życia prywatnego i niszczą miejsca pracy"

DARPA - Defense Advanced Research Projects Agency – DARPA. W latach 1958-1972 i 1993-1996 pod nazwą – Advanced Research Projects Agency – ARPA – amerykańska militarna agencja rządowa zajmująca się rozwojem technologii wojskowej działająca w strukturach Departamentu Obrony. DARPA inwestuje w Pfizera i Modernę a personalnie (Dan Wattendorf) ściśle związana jest z Fundacją Gates`ów.

Skunk works – termin określający grupę działającą wewnątrz dużej organizacji, w dużym stopniu autonomiczną, nieskrępowaną przez procesy biurokratyczne, pracującą nad zaawansowanymi lub tajnymi projektami.

= = = 

Brytyjska organizacja non-profit powiązana z globalną korupcją w czasie kryzysu COVID-19, a także historycznymi i obecnymi więziami z brytyjskim ruchem eugenicznym, uruchomiła w zeszłym roku globalny, skoncentrowany na zdrowiu odpowiednik militarnej agencji DARPA. Ruch ten został w dużej mierze niezauważony zarówno przez media głównego nurtu, jak i niezależne.

Wellcome Trust, który prawdopodobnie ustępował tylko Billowi Gatesowi pod względem zdolności wpływania na wydarzenia podczas kryzysu COVID-19 i kampanii szczepień, uruchomił w zeszłym roku swój własny globalny odpowiednik tajnej agencji badawczej Pentagonu, oficjalnie w celu zwalczania „najpilniejszych problemów zdrowotnych naszych czasów.” Choć pierwotnie powstała w 2018 roku, ta konkretna inicjatywa samego Wellcome Trust została wydzielona z Trustu w maju zeszłego roku z 300 milionami dolarów początkowego kapitału [https://www.fiercebiotech.com/biotech/wellcome-leap-nabs-300m-ex-darpa-illumina-execs-to-battle-global-health-problems]. Do zarządzania i planowania portfela projektów szybko przyciągnęła dwóch byłych dyrektorów DARPA, którzy wcześniej służyli na wyższych szczeblach Doliny Krzemowej.

Ta globalna DARPA dotycząca zdrowia, znana jako Wellcome Leap, dąży do osiągnięcia „przełomowych rozwiązań naukowych i technologicznych” do 2030 r. lub wcześniej, koncentrując się na „złożonych globalnych wyzwaniach zdrowotnych”. Wellcome Trust jest otwarty na to, w jaki sposób Wellcome Leap zastosuje podejście firm z Doliny Krzemowej i firm venture capital w sektorze zdrowia i nauk przyrodniczych [https://wellcome.org/what-we-do/our-work/wellcome-leap#more-information-6573]. Nic dziwnego, że ich trzy obecne programy są gotowe do opracowania niezwykle inwazyjnych, skoncentrowanych na technologii, a w niektórych przypadkach jawnie transhumanistycznych, technologii medycznych, w tym programu skoncentrowanego wyłącznie na wykorzystaniu sztucznej inteligencji (AI), czujników mobilnych i technologii mapowania mózgu dzieci od wieku 3 lat i młodszych.

To dziennikarskie śledztwo  bada nie tylko cztery obecne programy Wellcome Leap, ale także osoby, które za nimi stoją. W rezultacie powstał obraz niezwykle złowrogiego projektu, który stanowi nie tylko wielkie zagrożenie dla obecnego społeczeństwa, ale także dla przyszłości samej ludzkości. Przyszłe śledztwo  zbada historię Wellcome Trust oraz jego rolę w ostatnich i bieżących wydarzeniach.

Kierownictwo Wellcome Leap: połączenie człowieka i maszyny dla wojska i Doliny Krzemowej

 

 

 

 

 

Regina Dugan - omnibus służb do publicznego firmowania strategicznych projektów

 

 

 

Ambicje Wellcome Leap są jasno określone przez kobietę wybraną do jej prowadzenia, byłą dyrektor DARPA Pentagonu, Reginę Dugan. Dugan rozpoczęła karierę w DARPA w 1996 roku [https://www.nytimes.com/2010/04/13/science/13prof.html]; kierowała grupą zadaniową antyterrorystyczną w 1999 roku, zanim opuściła DARPA około rok później. Po odejściu z DARPA współtworzyła własną firmę venture capital, Dugan Ventures, a następnie została specjalnym doradcą wiceszefa sztabu armii amerykańskiej w latach 2001-2003, co zbiegło się z inwazją na Afganistan i Irak. W 2005 roku stworzyła firmę technologiczną zajmującą się obronnością o nazwie RedXDefense, która zawierała kontrakty z wojskiem, a konkretnie z DARPA.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale