wawel24 wawel24
163
BLOG

"Rześko" zamiast "zimno", czyli nowomowa albo jak tworzyć językowy matriks

wawel24 wawel24 Polityka Obserwuj notkę 13

Gdy w styczniu było cieplej, wszystkie media trąbiły: najcieplejszy styczeń od lat! Gdy teraz mamy wiosnę prosto z chłodni wyciągniętą - znikły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystkie porównania temperatury ostatnich miesięcy z temperaturami ostatniej dekady. Po co babcię Rotszyldową denerwować ;). 

Za to codziennie mamy informacje o tym, jak to gorąco jest w Hiszpanii i jak Hiszpania spłonie w tym roku... 

A ten ziąb za oknem? Hmm. Tutaj mamy metody orwellowskie (newspeak). 

Żeby przykryć od wielu dni panującą w dzień temperaturę ok. 9 stopni macherzy medialni znaleźli sprytny trick: 

Gdy trzeba powiadomić ludy o nadchodzącym ziąbie... majowym na wszystkich kanałach TV - jak na komendę - mamy zwrot BĘDZIE RZEŚKO. 

Heureka! - zakrzyknęli pewnie władcy MSM. Mając słówko RZEŚKO nie trzeba już podważać w ludziach wiary w ociepleniowy matriks. Gdy stosują słówko RZEŚKO znikają niepokojące, antyspołeczne, antypaństwowe, antysemickie, nieodpowiedzialne wyrazy i zwroty "będzie CHŁODNO", "będzie ZIMNO". Zwrot "przygruntowe przymrozki" zyskuje rangę aktu terrorystycznego i jego użycie może być penalizowane. Żaryny wszystkich krajów łączcie się!

Język okazuje się kluczem do prania mózgów. Za pomocą filtra językowego postrzegamy rzeczywistość. Obserwujmy i uczmy się technik przez nich stosowanych.


Pozostając w temacie zapraszam do zapoznania się z historią Mistrza Równoważenia ;), Iwana Mafiejewicza Chararina

https://www.salon24.pl/u/wawel24/1299093,iwan-mafiejewicz-chararin-zapowiada-wielkie-zmiany

wawel24
O mnie wawel24

Huomo-animal divino. Znajomość harmonii nazywa się stałością. Znajomość stałości nazywa się oświeceniem. [...]. Napięcie ducha w sercu nazywa się uporem. [...]Wiedzący nie zna udawania, udowadniający nie wie.  Nagroda Roczna „Poetry&Paratheatre” w Dziedzinie Sztuki ♛2012 - (kategoria: poetycki eksperyment roku 2012) ♛2013 - (kategoria: poezja, esej, tłumaczenie) za rozpętanie dyskusji wokół poezji Emily Dickinson i wkład do teorii tłumaczeń ED na język polski ========================== ❀ TEMATYCZNA LISTA NOTEK ❀ F I L O Z O F I A ✹ AGONIA LOGOSU H I S T O R I A 1.Ludobójstwo. Odsłona pierwsza. Precedens i wzór 2. Hołodomor. Ludobójstwo. Odsłona druga. Nowe metody 3.10.04.2011 P O S T A C I  1. Franz Kafka i hospicjum kultury europejskiej czyli nagi król 2. Platon czytany przez Simone Weil P O E Z J A 1. SZYMBORSKA czyli BIESIADNY SEN MOTYLA 2. Dziękomium strof Strofa (titulogram) 3.Limeryk 4.TRZEJ MĘDRCOWIE a koń każdego w innym kolorze... 5.CO SIĘ DZIEJE  M U Z Y K A 1.D E V I C S 2.DEVICS - druga część muzycznej podróży... 3.HUGO RACE and The True Spirit 4.SALTILLO - to nie z importu lek, SALTILLO - nie nazwa to rośliny 5.HALOU - muzyka jak wytrawny szampan 6.ARVO PÄRT - Muzyka ciszy i pamięci 7. ♪ VICTIMAE PASCHALI LAUDES ♬

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka