wawel24 wawel24
90
BLOG

Wyborcy i politycy to dzieci? Tyran nie ma nic więcej niż moc, którą mu dajesz

wawel24 wawel24 Polityka Obserwuj notkę 11

image

MOTTO 

"Tyran nie ma nic więcej niż moc, którą mu dajesz, aby cię zniszczył. Gdzie zdobędzie dość oczu, by was szpiegować, jeśli sami ich nie zapewnicie? Jak on może mieć tyle rąk, którymi może cię bić, skoro ich nie pożycza od ciebie? Stopy, które depczą wasze miasta, skąd je bierze, jeśli nie są wasze? Jak on ma nad tobą władzę, jeśli nie przez ciebie? Jak śmiałby cię zaatakować, gdyby nie miał z twojej strony współpracy?"


Dzisiaj trochę rozproszonych refleksji i komentarzy z sieci. 

1. „Jak myślisz, dlaczego ludzie na ogół tak ufają swojemu rządowi i swoim przywódcom, a właściwie prawie każdemu, kto ma władzę?”

Głównie dlatego, że nigdy nie byłi odpowiednio odsunięci od pieniędzy tatusia i cycków mamusi. Jeśli ktoś wsłucha się w to, co brzmi poza przesadną retoryką lub zajrzy za "chwalebną" fasadę, ujrzy cienie korporacyjnych cycków mamusi i pięść tatusia egzekwującego zasady.

[mój komentarz: w takim spojrzeniu na spektakl demokracji cały on oparty jest na "cyckach i pięści". Aktorzy dolni i górni (wyborcy i wybierani) sterowani są "cyckami i pięścią". Z małą różnicą: na dole są "cycki i pięści psychiczne" (strach, nadzieje, duma, ujście dla patriotyzmu, podlizywanie się wyborcy, straszenie konkurencyjną partią etc.), u góry są "cycki i pięści finansowe" (korupcja, wziatki, posady dla rodzin, stanowiska "na arenie międzynarodowej", "przechodzenie do historii")].

2. Co łączy Hitlera, bolszewików, chińskich komunistów i skarpetkowe marionetki Nowego Porządku Świata? Wszystkie były finansowane przez te same anglo-amerykańskie interesy bankowe.

3. Zgadzam się, wszyscy jesteśmy ogrywani, każdego dnia, na każdy sposób, nawet w alternatywnych mediach. Kiedy wszyscy odmówimy głosowania, płacenia rachunków, podatków itp., wtedy naprawdę  powstaniemy i rozpoczniemy walkę. Leonardo Da Vinci powiedział: „Na świecie są 3 typy ludzi, ci, którzy widzą, ci, którzy widzą, kiedy im się pokazuje, i ci, którzy nigdy nie widzą”, wydaje się, że większość należy do tej ostatniej kategorii. Obudź się świecie. Cofnijmy to.

4. Ktoś inny powiedział prawie to samo. Istnieją 3 typy ludzi; 5% potrafi myśleć, 10% myśli, że potrafi myśleć, a 85% woli umrzeć niż myśleć.

5. Odpowiedzi na wiele Twoich pytań są bardzo oczywiste.

Nie sądzę, aby można było powiedzieć, że większość ludzi nie jest mądra. Spotkałem w życiu wielu ludzi, którzy przeszli dopiero 12 klasę lub nie ukończyli 12 klasy, a którzy są intelektualnie bardziej zdolni niż większość inżynierów i naukowców, z którymi pracowałem. System edukacji nie edukuje i nie wspiera kreatywnej myśli. System szkolnictwa jest systemem indoktrynacji niekwestionowanego przestrzegania porządku.

Urząd POTUS nie jest niczym tak ważnym ani potężnym, aby wyeliminowanie tego jednego urzędu miałoby znaczący wpływ na zmniejszenie nadmiernego zasięgu rządu. Prawdziwa władza tkwi w agencjach alfabetu, zwłaszcza wywiadu, wojska i organów ścigania.

6. Problemem jest zatem niedostateczne rozpoznanie istnienia czynników psychopatologicznych. 4% ludzi rodzi się z innymi cechami niż normalni ludzie, po prostu obdarzeni drapieżnym instynktem destrukcji, dominacji i zniewolenia. Problemem jest, że nie ma nikogo, kto by nas ostrzegał aby od określonych osób (organizacji, partii etc.) TRZYMAĆ SIĘ Z DALEKA (nie głosować, nie wspierać, demaskować). A przecież nawet matki mają jako podstawową zasadę ostrzeganie dzieci: „dziecko, od tego trzymaj się z daleka”. To jest konsensus wśród matek i ojców, niektórzy są po prostu stworzeni... do trzymania ich na dystans: Czysty Łobaczewski.

A więc: ludzie mają tendencję do ślepego podążania za tymi, którzy sami ogłoszą się "przywódcami", ponieważ ramy logiczne, na których polegają, nie obejmują [wystarczająco] „czynnika psychopatologicznego”. Opierają się na czymś niekompletnym i nieodpowiednim do poruszania się po świecie.

7. Podział taki, jaki obserwujemy szczególnie dzisiaj, czyli podział pomiędzy psychopatami a ludźmi w miarę normalnymi - zwykle nie daje się zniwelować...

8. Komunizm i kapitalizm to bliźniacze głowy hydry banksterskiej bestii. Zawsze pracowali w tandemie. W obronie tej odrażającej instytucji Marks nazwał XIX-wieczną Amerykę posiadającą niewolników „najbardziej postępowym krajem na świecie”. Marks i Engels wychwalali amerykański podbój Kalifornii i południowego zachodu. Ten podbój doprowadził do kalifornijskiej gorączki złota i wyginięcia kalifornijskich grizzli. Większość złota trafiła do skarbców londyńskich banksterów Mocatta. Mocatta byli poprzednikami Rothschildów.

W 5-letnich planach Dżugaszwilego pomagało wiele największych korporacji amerykańskich i europejskich. Zachód był sojusznikiem ZSRR podczas drugiej "wojny światowej bankiera". Dżugaszwili jako pierwszy uznał Izrael. „Komunistyczne” Chiny są chętnym zakładem pracy kapitalistycznego Zachodu.

Chiny i Zachód pracowały w tandemie, aby stworzyć Plandemię, najbardziej potworny akt masowego oszustwa w historii, który zgładził 30 milionów ludzi w wyniku zakrzepów.

Kapitalistyczna Australia, Nowa Zelandia i Kanada próbowały naśladować sowiecki system gułagów. Organizacje marksistowskie bez wyjątku wspierały potworne oszustwo plandemiczne do samego końca, mimo że najbardziej uderzyło ono w biedny i mały biznes.

9. Zdecydowana większość finansuje własne rządy terrorystyczne, a także jest chętnymi klientami wszystkich korporacji, które kontrolują ich życie. Zamiast narzekać, oświecona osoba usuwa się z powyższego tak bardzo, jak to praktycznie możliwe. Ci, którzy narzekają, ale nadal finansują i korzystają z projektów/produktów tyranów, są kompletnymi głupcami.

10. Główna siła kierująca świat ku totalitaryzmowi tkwi w instytucjach międzynarodowych, które są zdecydowanie kontrolowane przez zachodnich aktorów. „Covid19”, czwarta rewolucja przemysłowa i wielki reset to masowe oszustwa mające na celu stworzenie serii monopoli, karteli i oligopoli, które rządzą żywnością, energią, opieką zdrowotną i najbardziej podstawowymi częściami naszego życia.

Plan przewiduje nową fazę globalnego kapitalizmu – umożliwioną przez państwa narodowe i rządy, organizacje międzynarodowe i quango (UE, ONZ, NATO, MFW, WTO, WHO, Gates, GAVI) – bez wyraźnych granic między państwem a niepaństwowością.

11. „Postanów nie służyć więcej, a natychmiast zostaniesz uwolniony. Nie proszę, abyście położyli ręce na karku tyrana, aby go obalić, ale po prostu, abyście już go nie wspierali; wtedy ujrzycie go, jak wielki Kolos, któremu odsunięto piedestał, upada pod własnym ciężarem i rozpada się na kawałki”.

— Étienne de La Boétie, The Politics of Obedience: The Discourse of Voluntary Servitude

La Boétie wyjaśnia, dlaczego ludzie powinni natychmiast wycofać swoją zgodę. Wzywa wszystkich ludzi do powstania i odrzucenia tyranii po prostu przez odmowę jej uznania.
wawel24
O mnie wawel24

Huomo-animal divino. Znajomość harmonii nazywa się stałością. Znajomość stałości nazywa się oświeceniem. [...]. Napięcie ducha w sercu nazywa się uporem. [...] Wiedzący nie zna udawania, udowadniający nie wie.  Nagroda Roczna „Poetry&Paratheatre” w Dziedzinie Sztuki ♛2012 - (kategoria: poetycki eksperyment roku 2012) ♛2013 - (kategoria: poezja, esej, tłumaczenie) za rozpętanie dyskusji wokół poezji Emily Dickinson i wkład do teorii tłumaczeń ED na język polski ========================== ❀ TEMATYCZNA LISTA NOTEK ❀ F I L O Z O F I A ✹ AGONIA LOGOSU H I S T O R I A 1.Ludobójstwo. Odsłona pierwsza. Precedens i wzór 2. Hołodomor. Ludobójstwo. Odsłona druga. Nowe metody 3.10.04.2011 P O S T A C I  1. Franz Kafka i hospicjum kultury europejskiej czyli nagi król 2. Platon czytany przez Simone Weil P O E Z J A 1. SZYMBORSKA czyli BIESIADNY SEN MOTYLA 2. Dziękomium strof Strofa (titulogram) 3.Limeryk 4.TRZEJ MĘDRCOWIE a koń każdego w innym kolorze... 5.CO SIĘ DZIEJE  M U Z Y K A 1.D E V I C S 2.DEVICS - druga część muzycznej podróży... 3.HUGO RACE and The True Spirit 4.SALTILLO - to nie z importu lek, SALTILLO - nie nazwa to rośliny 5.HALOU - muzyka jak wytrawny szampan 6.ARVO PÄRT - Muzyka ciszy i pamięci 7. ♪ VICTIMAE PASCHALI LAUDES ♬

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka