Na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Politologii miała się odbyć debata ONR z Ruchem Palikota. Walczyć na argumenty mieli: poseł na Sejm RP z ramienia Ruchu Palikota - Michał Kabaciński i rzecznik prasowy ONR - Marian Kowalski. Inicjatorem debaty byli członkowie Studenckiego Koła Dziennikarskiego. Debata miała dotyczyć kontrowersji wokół wydarzeń w Warszawie z dnia 11. listopada br. Wszystko było już przygotowane, dyskutanci i media zaproszeni. Debatę odwołała swoją decyzją prof. dr hab. Iwona Hofman - opiekun Koła. Zrobiła to po publikacjach między innymi "Gazety Wyborczej". Pani prof. dr habuznała, że ONR jest organizacją nacjonalistyczną, a nacjonalizm jest w Polsce zakazany.Pani z tyloma tytułami naukowymi nie ma pojęcia, że nie zna konstytucji. Przytaczam artykuł 13 Konstytucji RP z 2 kwietnia 1997:
Art. 13.
Zakazane jestistnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.
http://www.wykop.pl/link/961841/onr-i-ruch-palikota-razem/
Proszę zwrócić uwagę na wypowiedź posła Kabacińskiego z RPP o legalności ONR.
Wyciąganie wniosków z teh historii rodem z PRL pozostawiam Państwu.


Komentarze
Pokaż komentarze (3)