Widziane z Warszawy Widziane z Warszawy
303
BLOG

Rządy specjalistów

Widziane z Warszawy Widziane z Warszawy Rozmaitości Obserwuj notkę 3

Tak. Mamy w chwili obecnej w Polsce rządy specjalistów. Sytuacja w kraju jest świetna. Dzięki najdroższej prezydencji w historii Unii, Polska według "danych wywiadowczych" Tuska zyskała status liczącego się państwa. Co z tego, że nie ma nas przy stole "decyzyjnym" z krajami eurolandu? Premier, jak, erudyta uśmiecha się i mówi, że nie można tak mówić, bo nie ma w tej sprawie konkretnych decyzji. Próbujący się zabić prokurator wojskowy powiązany z śledztwem w sprawie przecieków do prasy części materiałów z najważniejszego śledztwa w kraju, jest objawem zdrowego państwa prawnego. Kolejnym cudem Tuska jest stan służby zdrowia. Pani Kopacz za liczne osiągnięcia np. ustawa refundacyjna i obecny bajzel w służbie zdrowia oraz łgarstwa w sprawie Katastrofy została drugą osobą w państwie. Na czele Prpkuratury Wojskowej stoi człowiek, który skończył Centrum Szkolenia Oficerów Politycznych w Łodzi oraz w czasie stanu wojennego rozpoczął pracę jako prokurator wojskowy (wiadomo czym ona się wtedy zajmowała). Osoba odpowiedzialna za pezpieczeństwo lotu z 10 kwietnia - pan Janicki awansuje za zasługi. Jest nią głównie śmierć prezydenta RP. Wedle standardów "zachodnich" jest to całkowicie normalne. Gdyby zginął prezydent Obama lecący Air Force One (przykładowo samolot rozbija się w Meksyku) od razu posypałyby się awanse i ordery w Secret Service. Taka sytuacja jest normalnym objawem dobrego funkcjonowania państwa w demokracji.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (3)

Inne tematy w dziale Rozmaitości