11 obserwujących
826 notek
199k odsłon
307 odsłon

A najbardziej Nam żal Bułgarów

Wykop Skomentuj11

Na granicy grecko-tureckiej trwają starcia greckiej policji z nasłanymi przez Turcję nachodźcami. Unia Europejska obiecuje pomoc, co oznacza, że komisarze kiedyś tam się zbiorą i ogłoszą jakąś rezolucję.

A Nam, Wielkiemu Wodzowi, najbardziej żal Bułgarów. Bo oni na tym najbardziej oberwą.

Pisaliśmy kiedyś, kto nie pamięta – niech , aby się o nieomylności Naszej przekonać, przeczyta – że Bułgaria swoje bezpieczeństwo na sojuszu z Rosją opierać musi – a wszelkie tam liczenie na NATO czy UE to zawracanie głowy. Pisaliśmy, że Turcja zechce Bułgarię zaanektować a w tym celu najpierw zaleje ją nachodźcami aby zdestabilizować. Na co się powoli zaczyna zanosić.

Teraz posłuchajcie jak będzie.

Na razie Turczyn wysyła hordy pohańców na Grecję. Ta się jakoś broni ale na granicy bułgarskiej jest na razie względny spokój. Do czasu.

Potem poślą nachodźców na Bułgarię. Bułgarzy będą się bronić i wezwą na pomoc NATO i UE. Obie gówniane organizacje nie kiwną palcem. Za to w Brukseli pojawi się pomysł na rozwiązanie problemu nachodźców: Poświęćmy Bułgarię! Kraj słaby, nie musimy się z nim liczyć.

I Unia postara się aby granice pękły na nachodźcy zalali Bułgarię – i już tam pozostali, co sprawi, (na to będą wszyscy liczyć) że nie ruszą dalej na Europę. I Bruksela zacznie się domagać aby Bułgaria zajęła się nimi, osiedliła ich u siebie i będzie wydawać oświadczenia potępiające Sofię za brak wdrażania norm europejskich w kwestii pomocy nachodźcom.

Tak będzie.

Powtarzamy co napisaliśmy wcześniej: Bułgarzy mają tylko jednego potencjalnego sojusznika, na którego być może, być może, choć i tak nie na pewno – będą mogli liczyć – Rosję. Wszystkie te inne NATO oraz Unie-srunie to przysłowiowe pitolenie w bambus.

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale