10 obserwujących
817 notek
196k odsłon
211 odsłon

Może to Pani Ani przemówi do rozumu?

Wykop Skomentuj3

Od pewnego czasu komentatorem w gazetce Washington Compost jest Pan Marc Thiessen, (nawiasem pisząc syn łączniczki z powstania warszawskiego) gdzie pełni rolę listka figowego, na wypadek jakby ktoś gazetce zarzucał, że jest bardzo lewacka – to mogą odpowiedzieć: ależ skąd, popatrzcie, jest u nas ten Thiessen, dawny speechwriter Prezydenta Busha i pozwalamy mu pisać co chce.

To prawda – pozwalają, ale biorąc obecny klimat intelektualny w amerykańskich merdiach to nie potrwa wiecznie. Thiessen to czuje i gra na kilka frontów – ukazuje się też we Fox News i innych merdiach, aby mieć opcje otwarte na wypadek gdy go wyleją, bo to że w końcu z Washington Compost wyleją to Naszym, Wielkiego Wodza, zdaniem jest pewne.

Onże to Thiessen opublikował właśnie tekst na temat ostatniej kontrowersji po tym jak to Izrael nie wpuścił do siebie Ilhan Omar i Rashidy Tlaib – a lewackie merdia zagrzmiały z oburzenia, że to łamie jakąś tam demokracje czy jakoś tak.

A niby dlaczego? zapytał ThiessenJeżeli Omar i Tlaib mogą bojkotować Izrael – to dlaczego Izrael nie może bojkotować ich?

(Oryginalny artykuł ukazał się w Washington Compost, ale jest za paywalem, więc podajemy link do innej gazetki gdzie go Państwo mogą przeczytać).

I dalej Thiessen napisał parę rzeczy, które muszą budzić grozę lewackich zwalczaczy rasizmu, bo są nie po linii:

The fact that Democrats tolerate, and even embrace, Omar and Tlaib is appalling. And it points to a larger problem. There is anti-Semitism on both the right and the left. On the right, anti-Semitism manifests itself in skinheads marching in Charlottesville chanting “Jews will not replace us!” On the left, anti-Semitism manifests itself in Democratic members of Congress who compare Israel to Nazi Germany. But while right-wing anti-Semites remain on the political fringes, where they belong, on the left, anti-Semites have found their way into the halls of power and are being defended by the party’s leaders.

Fakt, że Demokraci tolerują i wręcz popierają Omar i Tlaib jest oburzający. I wskazuje on na głębszy problem. Antysemityzm istnieje na lewicy i prawicy. Na prawicy są to skinheadzi maszerujący w Charlottesville krzycząc „Żydzi nas nie zastąpią!”. Na lewicy są to członkowie Kongresu porównujący Izrael to nazistowskich Niemiec. Ale jest różnica: podczas gdy prawicowy antysemityzm stanowi margines – i bardzo dobrze – o tyle lewicowi antysemici dotarli do korytarzy władzy i są chronieni przez partyjnych przywódców.

To jest dokładnie, kropka w kropkę to przed czym My, Wielki Wódz, od lat ostrzegaliśmy Panią Anię – i jest to naturalna konsekwencja masowej imigracji z Bliskiego Wschodu. My, Wielki Wódz, wiedzieliśmy, że to się tak skończy – i wiemy, że będzie jeszcze gorzej – to jest dopiero początek. Staraliśmy się to tłuc Pani Ani do głowy, ale okazała się być odporną na perswazję twardogłową „Demokratką”. No to nic więcej w jest sprawie zrobić nie możemy. Będzie musiała ponieść konsekwencje swojego wyboru.

No to pomyśleliśmy, skoro nas słuchać nie chce, to może felietonista gazety z którą jest związana jej przemówi do rozumu? Póki on jeszcze w tej gazecie jest, bo to nie będzie wieczne.

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale