12 obserwujących
843 notki
203k odsłony
306 odsłon

PiS łamie praworządność!

Wykop Skomentuj13

oburzają się Gadające Głowy z polskiej Opozycji Totalnej. Jak konkretnie ten PiS łamie prawo? Ano tak:

Jak w Warszawie wybiło szambo to efektem ubocznym sprawy było obnażenie całej indolencji tandemu Trzaskowski-Rabiej. Panowie byli i są nadal bez pojęcia co robić a honor nie pozwalał im się zwrócić z prośbą o pomoc do znienawidzonych władz centralnych. Prosić PiS o pomoc? Nigdy!

No ale jak się okazało, że naprawa kolektora na ścieki może trwać tygodniami (lub dłużej) to minister Błaszczak stracił cierpliwość, posłał wojsko, wojsko raz dwa zbudowało most pontonowy przez Wisłę, teraz kładą na nim rurociąg, który puszczą ścieki do oczyszczalni – co tymczasowo rozwiąże problem. Przynajmniej dopóki awaria w tunelu nie będzie usunięta ścieki nie będą zatruwać rzeki.

Ale to nie może tak być, żeby władza z PiS zrobiła coś dobrego – więc od razu Gazwyb się przyczepił: Most jest nielegalny! Zbudowany został bez jakiś tam zezwoleń!

I dalej: Jak ustaliło Radio ZET, most pontonowy, który powstaje na Wiśle po awarii oczyszczalni ścieków „Czajka”, jest formalnie samowolą budowlaną. […] Z ustaleń Radia ZET wynika, że na razie przedsiębiorstwo Wody Polskie, które koordynuje budowę mostu pontonowego na Wiśle, nie otrzymało stosownego pozwolenia na prace. Co więcej, dopiero w poniedziałek po południu wystąpiło do stołecznego ratusza ze zgłoszeniem robót budowlanych. […] Ponieważ zgodnie z przepisami zgłoszenie budowy powinno nastąpić 21 dni przed jej rozpoczęciem, oficjalną datą rozpoczęcia robót jest 23 września. W rzeczywistości wojsko przystąpiło do budowy już w ubiegły weekend.

No skandal! Wojsko wybudowało most bez zezwolenia, mimo iż powinni poprosić o zezwolenie na 21 dni do przodu. A pewnie też nie wykonali analizy wpływu budowy mostu na środowisko!

Nasza rada dla Totalsów: To łamanie przez PiS praworządności po prostu woła o pomstę do nieba albo Brukseli. Lećcie na skargę do Timmerfrancy lub jakiejś innej Komisji Weneryckiej. Zróbcie z tego temat kampanii wyborczej.

KON-STY-TU-CJA!

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale