Magda Figurska Magda Figurska
547
BLOG

Zawiadomienie do prokuratury

Magda Figurska Magda Figurska Polityka Obserwuj notkę 38

Bardzo proszę prawników o korektę oraz wszystkich blogerów, szczególnie ostatnich gości prof. Janusza Kochanowskiego o poparcie.

 

ZAWIADOMIENIE O PODEJRZENIU POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA – PROJEKT:
 
                                                                                        Warszawa, 28.09.2009
 
 
                                                Prokuratura Okręgowa
                                                ul. Krakowskie Przedmieście 25
                                                Warszawa
 
 
ZAWIADOMIENIE O PODEJRZENIU POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA
 
Powołując się na przepis art. 121 oraz 216 Kodeksu karnego niniejszym zawiadamiam o popełnieniu przestępstwa przez P. Magdalenę Środę, która w dniu 28.09. br. w artykule zamieszczonym na stronie internetowej Wirtualnej Polski, dopuściła się czynu pomówienia i znieważania Rzecznika Praw Obywatelskich, prof. Janusza Kochanowskiego, pisząc, cytuję:
 
Zapewne mało kto o tym wie, ale rzecznik praw obywatelskich, ukrywający się pod męskim pseudonimem "Janusz Kochanowski", jest nie tylko uroczym gejem (co widać po specyficznej artykulacji - proszę w szczególności zwrócić uwagę na typowe gejowskie "ę" - i uwodzicielskich ruchach ciała), ale również - radykalną feministką, która w męskim przebraniu zyskała przychylność PiS-u i została - podstępnie - bardzo ważną figurą w męskim establishmencie.
 
oraz wnoszę o wszczęcie śledztwa w tej sprawie, gdyż czyn  ten spełnia znamiona ww. przestępstw oraz poniża osobę i urząd RPO, narażając ją na utratę zaufania publicznego.
 
Uzasadnienie
 
Pani prof. Magdalena Środa dopuściła się swym tekstem do naruszenia przepisu art. 212 K.k., który jest jednym z karnoprawnych środków ochrony czci. Zgodnie z nim: „kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku”.
 
Przepis ten mówi również o wyższej sankcji (grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2), jeśli przestępstwo tego rodzaju popełnione jest za pomocą środków masowego komunikowania, takich jak prasa, radio, telewizja, publikacje książkowe, nagrania elektroniczne i internetową sieć informatyczną (art. 212 § 2 K.k.).
 
Zgodnie z przepisem art. 216 K.k. „kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności”. Również tutaj, podobnie jak w przypadku pomówienia, wyższa sankcja (grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku) spotka sprawcę, który przestępstwo tego rodzaju popełnił za pomocą środków masowego komunikowania (art. 216 § 2 K.k.).
 
Pomówienie i zniewaga jest ciężka obrazą, na którą nie może być przyzwolenia w demokratycznym państwie, zarówno w stosunku do osoby fizycznej, jak i urzędnika państwowego każdego szczebla. Dlatego zwracam się o wszczęcie postępowania.
 
Załącznik:
 
1. Opublikowany tekst Magdaleny Środy dla Wirtualnej Polski
 

Proponuję oryginalne danie: SŁOWA W SOSIE OSTRO-GORZKIM,produkt ciężko strawny i kaloryczny, okraszony szczyptą humoru i odrobiną ironii. ================================================= Sprzedaż: www.polskaksiegarnianarodowa.pl, United Express, Warszawa, ul. Marii Konopnickiej 6 lok 227, Tel. 502 202 900

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (38)

Inne tematy w dziale Polityka