Witek Witek
174
BLOG

Posłanka Scheuring wyrzuciła swoje psiaki do schroniska. Teraz będzie ministrą środowiska?

Witek Witek Społeczeństwo Obserwuj notkę 9

Jak czuje się pies, który po niemal siedmiu latach życia w cudownych warunkach, wraca do schroniska dla zwierząt, możemy sobie tylko wyobrazić. Jest to bolesne tym bardziej, że powód oddania czworonoga wielu z nas nie mieści się w głowie.

– Dingo był adoptowany – wydawałoby się – przez cudowną rodzinę. Dostawaliśmy mnóstwo filmów i zdjęć świadczących o tym, że to jego dom, jego miejsce. No i właśnie po niemal siedmiu latach wrócił, bo – jak określiła jego opiekunka – „zmieniły im się plany życiowe”. Pies wrócił do nas już jako senior, w świetnym stanie, w pełni zdrowy, ale bardzo zawiedziony i smutny, zajęło nam sporo czasu oswojenie go z nową sytuacją. Mamy nadzieję, że znajdzie się człowiek, który będzie go chciał na zawsze – opowiada Marta Śmietanka, kierownik słupskiego schroniska dla zwierząt.

W „Schroniskowych Historiach” smutny, cierpiący Dingo – łagodny olbrzym, którego zawiódł człowiek.
Dingo - pies, który po siedmiu latach z rodziną wrócił do schroniska
radiogdansk.pl/audycje/schroniskowe-historie/2023/10/17/dingo-pies-ktory-po-siedmiu-latach-z-rodzina-wrocil-do-schroniska

Podobnego "człowieka" Suweren wybrał jako swojego przedstawiciela do Sejmu.
Winszuję wyborcom lewicy w kujawsko-pomorskim (Toruń + tradycyjnie postkomunistyczny Włocławek) i życzę
celnego powrotu do nich Karmy. 

- "Afera" dotyczy tego, że blisko 3 lata temu zamiast przywiązać do drzewa, uśpić lub zostawić na autostradzie - co niestety się zdarza - znalazłam moim ukochanym psiakom Czarnej i Mambie dom w dobrym schronisku dla zwierząt. Zrobiłam to między innymi dlatego, że od 20 lat cierpię na alergię: - "Musieliśmy oddać psy, bo mam alergię. Kundli nikt ze znajomych nie chciał —stwierdziła.  Posłanka podkreśla, że na decyzję o oddaniu psów po 10 latach trzymania ich w mieszkaniu miała przeprowadzka."

= "To nie prawda, że dach przeciekał! Zwłaszcza że prawie nie padało..."

Scheuring-Wielgus wielokrotnie występowała w obronie praw zwierząt. Jeszcze w 2017 roku apelowała o to, by nie organizować hałaśliwych pokazów fajerwerków. Wszystko oczywiście w w trosce o czworonogi. Teraz „Fakt” pisze, że posłanka sama oddała swoje psy do schroniska. Na dodatek posłanka swoje psy oddała do tego samego schroniska, przed którym z takim oddaniem pikietowała i apelowała o przygarnianie porzuconych, a nie kupowanie, zwierzaków.

Witek
O mnie Witek

  "..kilka Twoich powstańczych tekstów pisanych w sierpniu 2009 i Twoje komentarze i interpretacja faktów w tym opis próby połączenia Starego Miasta z Żoliborzem są niesamowite. Powiem szczerze, że te Twoje teksty, wraz z książką Zbigniewa Sadkowskiego "Honor i Ojczyzna", należały do głównych motywów mojego zainteresowania się szczegółami." ALMANZOR 22.08 ..."notki Witka, które - pisane na dużym poziomie adrenaliny - raczej się chłonie niż czyta." " Prawda o Powstaniu, rozpoznawana na poziomie wydarzeń związanych z poszczególnymi pododdziałami, osobami, czy miejskimi zaułkami ma niespodziewaną moc oczyszczania Pamięci z ideolog. stereotypów i kłamstw. Wszak Historia w gruncie rzeczy składa się z prywatnych historii. Prawda na poziomie Wilanowskiej_1 jest dużo bardziej namacalna i bezdyskusyjna niż na poziomie wielkiej polityki. Spoza Pańskiego tekstu wyłania się ten przedziwny napęd Bohaterów, o których Pan pisze. I nawet ten najgłębszy sens Ofiar, czynionych bez patosu i bez zbędnych górnolotności" JES pod "Dzień chwały największej baonu "Zośka" "350 lat temu Polakom i Ukraińcom zabrakło mądrości, wyrozumiałości, dojrzałości. Od buntu Chmielnickiego rozpoczął się powolny upadek naszego wspólnego państwa. Mimo że w umowie hadziackiej najrozsądniejsi z naszej i ukraińskiej strony próbowali jeszcze ratować to co się dało, za dużo krwi zostało wylane, za dużo było wzajemnych krzywd, żalów, pretensji. Ukraińcy liczyli że pod berłem carów będzie im lepiej. Taras Szewczenko pisał o Chmielnickim "oj, Bohdanku, nierozumny synu..." Po 350 latach dostaliśmy, my Polacy i Ukraińcy, od losu drugą szansę. Wznieść się ponad wzajemne uprzedzenia, spróbować zrozumieć że historia i geografia dając nam takich a nie innych sąsiadów (Rosję i Niemcy) skazały nas na sojusz, jeżeli chcemy żyć w wolnych i niepodległych krajach. To powrót do naszej wspólnej historii, droga oczywiście ryzykowna na której czyha wiele niebezpieczeństw, ale otwierająca przed Polską wielkie perspektywy. https://www.youtube.com/watch?v=OJ-F2734-gk "Более подлого, низкого, и враждебно настроенного к России и русским человека чем Witek, я в в Салоне не видел" = "Bardziej podłego, nikczemnego i wrogo nastawionego do Rosji i Rosjan człowieka jak Witek, a w Salonie24 nie widziałem" AKSKII 13.2.2013

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo