Witek Witek
211
BLOG

Jewgenij Schmidt (AfD) okazał się rosyjskim narzędziem w Bundestagu. Czekistów Alternatywa

Witek Witek Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 3

Alternative für Deutschland nigdy nie kryła radykalnych poglądów EUro-sceptycznych, anty-amerykańskich i odpowiednio prorosyjskich i personalnie proputinowskich.

  Dlatego na jej listach wyborczych nigdy nie brakowało "byłych Rosjan" (którzy tak jak "byli KBG-owcy" nie występują w przyrodzie jako "byli") czyli emigrowawszych do RFN z państw byłego Związku Sowieckiego osób z niemieckimi, lub nie, korzeniami.

  Wśród nich mocno nie wyróżnia się Jewgenij Schmidt, urodzony w 1975 r. w Ust'-Kamienogorsku, który większość swojego życia przeżył w ZSRR i co po nim zostało, a dopiero w 24.ym roku życia poczuł się Niemcem (albo ktoś sprawdził, że uczucia te w nim zapłonęły) i zapragnął pojechać do ojczyzny przodków. No i zapisał się do Alternative für Deutschland.

  Wielokrotnie nazywał swoją nową ojczyznę "niesprawiedliwym państwem" ["Unrechtsstaat"], oskarżał Republikę Federalną o brak demokracji i rządy "tylko dla elit" w niej:
  „W Niemczech nie ma demokracji. Oznacza to, że elita rządząca narzuca jedno zdanie, a wszelkie inne opinie polityczne są tłumione wszelkimi możliwymi środkami: w Internecie, w mediach, łącznie z fizycznymi atakami na tych, którzy myślą inaczej."
"Es gibt keine Demokratie in Deutschland. Das heißt, es wird eine einheitliche Meinung aufgedrängt, und zwar von der regierenden Elite, und alle anderen politischen Meinungen werden mit allen möglichen Mitteln unterdrückt: im Internet, in den Medien, unter anderem auch durch körperliche Übergriffe auf Andersdenkende." image

  Kilka dni przez agresją Rosji na Ukrainę 24/2/2022 przestrzegał publicznie przed "niesłusznym oskarżaniu Rosji o agresywne zamiary". Po wybuchu otwartej wojny sprzeciwiał się ograniczeniom wydawania obywatelom RF wiz wjazdowych do EU oraz sankcjom skierowanym przeciw Rosji i Białorusi.

  Nie zdziwi wtedy nas, że jego asystent parlamentarny nazywa się Władimir Siergiyejenko [org.: Владимир Сергиенко], który także urodzony w Sowietach teraz jest już również obywatelem RFN.
Napisał on w czasie trwania wojny 12/4/2023 list do papieża Francesco na temat "prześladowania chrześcijan na banderowskiej Ukrainie". Dzięki niemu klub poselski Alternative für Deutschland w Bundestagu protestował długo i głośno przeciw udzieleniu zgody na wysłanie niemieckiej produkcji tanków na Ukrainę, m.in. z Polski. Była na to potrzebna zgoda rządu Niemiec. Przed otwartą fazą wojny organizował wyjazdy niemieckich polityków z AfD na okupowany przez Rosję Krym - podobnie jeździł tam Kurwin-Mikke i dwutygodniowa księżna Anżelika Sapieha z domu Jarosławska
"Wieczorne przyjęcie w hotelu na Krymie musi robić wrażenie nawet na przyzwyczajonych do luksusów gościach z Zachodu... Rosyjscy gospodarze robią wszystko, aby zagraniczni goście czuli się tu jak najlepiej. Ci za luksusy płacą legitymizacją prawa Rosji do zajętego ukraińskiego półwyspu."
image„Jestem dumna, że mogę oficjalnie reprezentować Polskę na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Jałcie – napisała Jarosławska na Twitterze 17 kwietnia, w przeddzień trzydniowego forum.
źródło: wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kim-jest-angelika-jaroslawska-sapieha

  Nie zdziwi nas już chyba oczywista oczywistość, że Władimir Siergiejenko okazał się agentem rosyjskiej FSB, 5-tego oddziału zagranicznego.

  Tak samo jak sowicie opłacanym agentem FSB tegoż 5-tego odziału okazała się Euro-parlamentariusz Tatyana Zhdanok [= Татьяна Жданок] ur. w 1950 w ZSRR.

  Nie urodzonym w ZSRR, bo w Göttingen [= Getynga] agentem FSB okazał się pułkownik BundesNachrichtDienst (czyli Federalna Służba Wywiadowcza) Karsten L. - obecnie sądzony za zdradę w Berlinie. Grozi mu dożywocie. Za to jego wspólnik i "kontakt na FSB" Artur E. urodził się już w sowieckiej wołgogradzkiej obłasti i podobnie jak powyżej opisany deputowany AfD Eugen / Evgienij Schmidt w pewnym momencie swojego życia "poczuł się Niemcem" i odpowiednie papiery i "chęć szczera" to potwierdziły i został mieszkańcem i obywatelem Bundesrepublik. Ale w sercu pozostał chciwym na kasę i drogie zegarki Sowietem... - "Poznaj Sowieciarza po zegarku"
"Bei diesem zweiten Treffen habe Arthur E. auch einen Umschlag mit Bargeld in sechsstelliger Höhe als Gegenleistung für Carsten L. erhalten.
= Podczas tego spotkania Arthur E. również otrzymał kopertę z sześciocyfrową gotówką dla Carstena L."
Sprawa została opisana nawet na wiki: https://de.wikipedia.org/wiki/Verratsfall_Carsten_L.

= Biedna Bundesrepublika!!!

Podstawowe źródło i natchnienie tego postu w języku angielskim / English
https://theins.ru/en/politics/268805

www.spiegel.de/international/germany/germany-secret-messages-document-moscow-contacts-with-staffer-of-far-right-AfD
https://theins.ru/politika/268692
https://theins.ru/en/news/268840
Putins Propagandist im Bundestag - www.tagesschau.de/investigativ/kontraste/afd-ukraine-russland-101.html

Witek
O mnie Witek

  "..kilka Twoich powstańczych tekstów pisanych w sierpniu 2009 i Twoje komentarze i interpretacja faktów w tym opis próby połączenia Starego Miasta z Żoliborzem są niesamowite. Powiem szczerze, że te Twoje teksty, wraz z książką Zbigniewa Sadkowskiego "Honor i Ojczyzna", należały do głównych motywów mojego zainteresowania się szczegółami." ALMANZOR 22.08 ..."notki Witka, które - pisane na dużym poziomie adrenaliny - raczej się chłonie niż czyta." " Prawda o Powstaniu, rozpoznawana na poziomie wydarzeń związanych z poszczególnymi pododdziałami, osobami, czy miejskimi zaułkami ma niespodziewaną moc oczyszczania Pamięci z ideolog. stereotypów i kłamstw. Wszak Historia w gruncie rzeczy składa się z prywatnych historii. Prawda na poziomie Wilanowskiej_1 jest dużo bardziej namacalna i bezdyskusyjna niż na poziomie wielkiej polityki. Spoza Pańskiego tekstu wyłania się ten przedziwny napęd Bohaterów, o których Pan pisze. I nawet ten najgłębszy sens Ofiar, czynionych bez patosu i bez zbędnych górnolotności" JES pod "Dzień chwały największej baonu "Zośka" "350 lat temu Polakom i Ukraińcom zabrakło mądrości, wyrozumiałości, dojrzałości. Od buntu Chmielnickiego rozpoczął się powolny upadek naszego wspólnego państwa. Ukraińcy liczyli że pod berłem carów będzie im lepiej. Taras Szewczenko pisał o Chmielnickim "oj, Bohdanku, nierozumny synu..." Po 350 latach dostaliśmy, my Polacy i Ukraińcy, od losu drugą szansę. Wznieść się ponad wzajemne uprzedzenia, spróbować zrozumieć że historia i geografia dając nam takich a nie innych sąsiadów (Rosję i Niemcy) skazały nas na sojusz, jeżeli chcemy żyć w wolnych i niepodległych krajach. To powrót do naszej wspólnej historii, droga oczywiście ryzykowna na której czyha wiele niebezpieczeństw(...) "Более подлого, низкого, и враждебно настроенного к России и русским человека чем Witek, я в Салоне24 не видел" = "Bardziej podłego, nikczemnego i wrogo nastawionego do Rosji i Rosjan człowieka jak Witek, w Salonie24 nie widziałem" AKSKII 13.2.2013

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka