46 obserwujących
514 notek
352k odsłony
  594   1

Rozpoczęto z grubej rury - Colonial Pipeline

Śledzę pobieżnie od początku informacje o hackerskim ataku na firmę zarządzającą systemem rurociągów paliwowych z Teksasu na Wschodnie Wybrzeże USA.

Nie doczekałam się lub przegapiłam informację na ten temat na naszym Salonie, wobec tego podaję czytelnikom śledzącym ważne wydarzenia w zakresie gospodarki paliwami i energią w świecie, linki do stron w Wiki o historii budowy zaatakowanych rurociągów oraz o samym cyberataku.

Proponowane źródła informacji z amerykańskiej Wiki, uzupełniane na bieżąco:

https://en.wikipedia.org/wiki/Colonial_Pipeline

https://en.wikipedia.org/wiki/Colonial_Pipeline_cyberattack

Cytat z ostatniego źródła w tłumaczeniu Google:

Prezydent Joe Biden ogłosił 9 maja stan wyjątkowy . Deklaracja zniosła ograniczenia w transporcie drogowym paliw, próbując złagodzić ewentualne braki związane z zamknięciem rurociągu. Biden powiedział 10 maja, że ​​chociaż nie ma dowodów na to, że rosyjski rząd był odpowiedzialny za atak, istnieją dowody na to, że grupa DarkSide jest w Rosji, a zatem władze rosyjskie „mają pewną odpowiedzialność za zajęcie się tym ”.

DarkSide wydało oświadczenie 9 maja, w którym nie wspomniano bezpośrednio o ataku, ale stwierdził, że „naszym celem jest zarabianie pieniędzy, a nie stwarzanie problemów społeczeństwu”.  

 

W innym miejscu jest informacja, że DarkSide dzień przed atakiem wykradł z baz firmy zarządzającej rurociągami, olbrzymią ilość danych. 

--------

Oby była to tylko wojna pomiędzy dwoma mocarzami, a nie początek światowych wojen wywołanych przez liczne grupy "zielonych misjonarzy", miejscowych lub międzynarodowych.  Wojnę na dwa rurociągi można będzie przetrwać. 

Gorzej będzie, jeśli jest to "zielony" wirus, od którego rozpocznie się pandemiczne rozprzestrzenianie choroby na aorty, tętnice i żyły przepływów płynów energetycznych na całym świecie. Wszyscy "zieloni" chcą przyspieszenia transformacji energetycznej. Na tego wirusa nie ma szczepionki ani lekarstwa. 

 

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie