31 obserwujących
666 notek
361k odsłon
488 odsłon

PROGRAM "WIOSNY" - PROGRAMEM NARODU?

Wykop Skomentuj11

Dawno temu napisałem notkę, w której przewidywałem, że partia Biedronia - o ile powstanie - będzie ugrupowaniem dywersyjnym względem "zblatowanej" opozycji i obecnie, pół roku później, w jakimś stopniu się to sprawdza. Sondaże pokazują, że to nowe ugrupowanie, o wdzięcznej nazwie "Wiosna", rzeczywiście "odciąga" od tej  zbieraniny ugrupowań, skupionych wokół PO i dyrygowanych przez Schetynę - którą nazywam tu "ZBLATOWANĄ OPOZYCJĄ" -  jakieś 10,0% wyborców, czasami mniej, a czasami więcej, choć chyba nie osiąga - i chyba nie osiągnie -  takiej masy "krytycznej", która pozwoliłaby jej stać się jakimś poważnym "centrum grawitacji", a więc czymś porównywalnym z PiS czy PO. Wygląda raczej na to, że będzie "orbitować" po jakichś własnych, rywalizując z tymi dużymi ugrupowaniami, a także z tzw. Ruchem KUKIZ-15, tracącym swój impet sprzed 3-4 lat...

Można przy tym odnieść wrażenie, że dywersyjne efekty pojawienia się ugrupowania R.Biedronia mają także inny charakter, niż tylko ten, który wynika z "odciągania" części elektoratu. W sytuacji IDEOWO-PROGRAMOWEJ PUSTKI "zblatowanej", centro-lewicowej opozycji, czyli tzw. Koalicji Europejskiej - którą łączy głównie zamiar odebrania władzy Zjednoczonej Prawicy - "Wiosna" Biedronia zaczyna spełniać funkcję GENERATORA IDEOLOGII i PROGRAMU POLITYCZNEGO dla całej, "zblatowanej opozycji". Ich elementy zostały już dość wyraziście wyartykułowane w silnie nagłośnionej "Karcie" prezydenta Warszawy, inspirowanej chyba głównie przez jej vice-prezydenta Rabieja, zbliżonego do środowisk LGBT.

Wszystko wskazuje na to, że postulaty i zamierzenia sformułowane we wspomnianej "Karcie" mają stać się - według deklaracji samego Biedronia - swego rodzaju "RAMĄ IDEOWO-PROGRAMOWĄ" Koalicji Europejskiej, skupiającej główne, "stare" ugrupowania sceny politycznej III RP: PO, PSL, SLD, Nowoczesnej. Wydaje się to trochę dziwne, a nawet absurdalne, a jednak coś w tym jest - co się nie robi dla zwalczania znienawidzonego przeciwnika!

Wygląda na to, że Biedroń sięga po raz drugi po hasło wzięte z tradycji Kościoła Katolickiego: po raczej bluźnierczej deklaracji, że  ma zamiar "odmienić oblicze tej Ziemi", obecnie, przed wyborami do parlamentów - europejskiego, a następnie polskiego - rzuca polskiej opozycji hasło - POD TYM ZNAKIEM - LGBT -  ZWYCIĘŻYCIE!


Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka