34 obserwujących
725 notek
409k odsłon
896 odsłon

GRATULACJE dla PROFESORA, BRAWA dla PREZYDENTA!!!

Wykop Skomentuj32

Wśród wielu wydarzeń, których świadkami jesteśmy niemal codziennie, na szczególną uwagę zasługuje, moim zdaniem, ORDER ORŁA BIAŁEGO dla Profesora ANDRZEJA NOWAKA, Jana Długosza naszych czasów. Ten ostatni był i jest nazywany kronikarzem, bo w w. XV nie istniał zawód historyka, Profesora Andrzeja Nowaka możemy uznać za najwybitniejszego polskiego historyka naszych czasów, Jego "DZIEJE POLSKI" - na przeczytanie ich trzech tomów poświęciłem trzy letnie urlopy (X) - wejdą niewątpliwie do KANONU  polskiej literatury  historycznej co najmniej na dziesiątki, jeśli nie setki lat; powinny one trafić pod tzw. "strzechy" i powinny być co najmniej literaturą uzupełniającą w programach historii polskich szkół średnich i wyższych.

Należy zadbać o ich przetłumaczenie na tzw. języki kongresowe i rozpowszechnienie w jak największej ilości krajów - powinny zadbać o to organizacje i kręgi polonijne!

Mam świadomość, że w XXI wieku literatura historyczna ne jest tym, do czego sięga młodzież, a także osoby dorosłe w średnim pokoleniu, ale są poważne powody aby zrobić wszystko - nawet wbrew modzie i  dominującym skłonnościom - żeby to dzieło dotarło do jak najszerszych kręgów czytelniczych. Czas poświęcony na jego lekturę na pewno nie będzie czasem straconym!

Należą się także wyrazy uznania dla Prezydenta RP i Jego doradców za jak najbardziej trafny wybór kolejnego KAWALERA ORDERU!

X Niecierpliwie czekam na kolejny tom "Dziejów...", miał się pojawić w listopadzie br. ...

Wykop Skomentuj32
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura