248 obserwujących
1103 notki
2003k odsłony
  386   1

Powstanki za szacunkiem dla nekrofilii

Dla ilustracji, jak PO manipuluje dla doraźnego politycznego zysku jednymi z ostatnich żyjących uczestniczek Powstania Warszawskiego (pokraczny politpoprawny neologizm GW – "powstanki") nie trzeba sięgać dalej niż relacja Gazety Wyborczej sprzed roku ze wspólnej konferencji prasowej Rafała Trzaskowskiego i 93-letniej Haliny Jędrzejewskiej (dziś 94 lata), 93-letniej Wandy Traczyk-Stawskiej (dziś 94 lata) i 91-letniej Hanny Stadnik (zmarła 1 grudnia 2020 r.)


==========

Gazeta Wyborcza 20 czerwca 2020 roku, Michał Wojtczuk:

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26041030,potezne-przemowienie-powstanki-warszawskiej-to-niemcy-podczas.html

Weteranki powstania: To Niemcy podczas wojny nas dzielili. Żądamy szacunku dla wszystkich.

Żądamy kategorycznie szacunku dla każdego człowieka, obywatela, bez względu na poglądy, wyznanie, na jego seksualną potrzebę - mówiły weteranki Powstania Warszawskiego na wspólnej konferencji z Rafałem Trzaskowskim.

 ==========

Na jego seksualną potrzebę? Miało to zapewne być podsunięte kobietom w bardzo podeszłym wieku poparcie dla LGBTIQ, ale wyszło raczej średnio...

Do potrzeb seksualnych rozmaitych dewiantów można zaliczyć również nekrofilię, zoofilię, pedofilię, gwałt etc. Dlaczego  Rafał 'Kupa Serducha' Trzaskowski podsuwał sędziwym uczestniczkom Powstania afirmację patologii i przemocy seksualnej?


To nie pierwsza próba Platformy na polu przytulania się do powstańców. Przy notce TVP z 16 kwietnia 2015 roku, o wręczeniu niemieckich odznaczeń państwowych 20 weteranom Powstania Warszawskiego przez ambasadora Niemiec w Warszawie, jest krótki film Panoramy TVP 2, który warto uważnie obejrzeć.

https://www.tvp.info/19686211/powstancy-warszawscy-odznaczeni-przez-niemcow


Uroczystość odbywa się czystym zbiegiem okoliczności na miesiąc przed wyborami prezydenckimi 2015 roku.Obok Wandy Traczyk-Stawskiej, jedną z odznaczonych jest  Halina Wołłowicz, sanitariuszka z Powstania, czystym zbiegiem okoliczności ciotka Bronisława Komorowskiego. Pan Włodzimierz Dusiewicz z Szarych Szeregów w krótkich żołnierskich słowach wybacza Niemcom w imieniu Szarych Szeregów i skromnie dodaje, jako były prezes Federacji Rodzin Katyńskich (1993–2006), że Polacy Rosjanom też już wybaczyli za Katyń.

Jest rok 2015, więc Tuskowa telewizja publiczna naturalnie nie kwestionuje mandatu p. Dusiewicza do wybaczania Niemcom i Rosjanom. Atmosfera jest miła, darmowy szampan ambasady leje się strumieniami, słowo 'pojednanie' jest odmieniane przez wszystkie przypadki, powstańcy władający niemieckim usiłują konwersować po niemiecku z ambasadorem.


16 kwietnia 2015 roku odznaczeni Krzyżem Zasługi na Wstędze Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec (Verdienstkreuz am Bande des Verdienstordens der Bundesrepublik Deutschland) zostali:

Edmund Baranowski, Jerzy Broszkiewicz, Stanisław Brzosko, Włodzimierz Dusiewicz, Ignacy Felczak, Tadeusz Filipowski, Zbigniew Galperyn, Witold Kieżun, Stanisław Krakowski, Maciej Krokos, Zbigniew Łenka, Jan Maruszewski, Janina Rożecka, Stanisław Rumianek, Barbara Scheiner, Hanna Stadnik, Wanda Traczyk-Stawska, Halina Wołłowicz, Lidia Ziental i Leszek Żukowski.


Z niejasnych przyczyn (wszak to zaszczyt, czyż nie?) Onet.pl wyeliminował tę listę ze swoich archiwów, ale w internecie – niestety albo na szczęście – nic nie ginie.

https://web.archive.org/web/20150417024712/http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/federalny-krzyz-zaslugi-dla-weteranow-powstania-warszawskiego/5jh1gl


image

image


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka