256 obserwujących
1224 notki
2179k odsłon
  593   5

Threeme - uporczywy agitator, co się matematyce nie kłaniał

Threeme-ww (https://www.salon24.pl/u/threeme/), dawniej Threeme, autor usuniętego bloga 'Środowiskowiec', a obecnie komentator S24 i właściciel bloga z jedną notką

https://www.salon24.pl/u/threeme/1232589,biedronce-do-sztambucha-i-innym-komentatorom-rowniez


absolwent specjalności klimatologia, hydrologia i meteorologia na UAM Poznań, jeden z najbardziej uporczywych propagatorów-agitatorów eko-wariactwa na Salonie 24, obiecywał już kilka razy, że z powodu braku oddźwięku społecznego wobec jego postulatów, by Europa jak najrychlej popełniła samobójstwo ekonomiczne, nie będzie już nam zawracał głowy.


Niestety, uporczywy agitator nie wytrwał i jest znowu z nami, pośród wojny na Ukrainie i szalejącego w Europie kryzysu energetycznego. Ponieważ już nawet Niemcy pospiesznie przepraszają się z energetyką węglową, myślę że agitator uzyskał jakiś nowy grant, zapewne gazowy. Aby nie zapomnieć o Threeme i zachować go we wdzięcznej pamięci, przypominam teksty jakie zainspirował:


https://www.salon24.pl/u/wtemaciemaci/1177193,srodowiskowcowi-threeme-poswiecam 

https://www.salon24.pl/u/wtemaciemaci/1056944,dlaczego-ekologisci-boja-sie-globalnego-ociepleniaPS. W jedynej notce swojego bloga, Threeme pracowicie flekuje kobietę, która się z nim nie zgadza. Natrząsanie się z kobiety idzie mu znośnie.


https://www.salon24.pl/u/threeme/1232589,biedronce-do-sztambucha-i-innym-komentatorom-rowniez


Threeme natomiast wymięka przed twardą matematyką, o której ma tyle tylko do powiedzenia:

"Owszem, teoria chaosu daje w kość i narzuca ograniczenia, z każdym rokiem udaje się nam jednak przesuwać granicę tych ograniczeń coraz dalej."


Otóż, jeśli Threeme przesunie dokądkolwiek granicę ograniczeń modelowania klimatu sformułowanych przez Edwarda Lorenza (1917-2008), to czeka go sława i Nagroda Nobla.


Według Edwarda Lorenza (1963) zachowanie układu równań różniczkowych trzech nieliniowych, aperiodycznych, deterministycznych zmiennych jest nieprzewidywalne, a wynika z niego jedynie chaotyczny zbiór rozwiązań (atraktor Lorenza).

Lorenz próbował - bez powodzenia - modelować prądy konwekcyjne w atmosferze, upraszczając proces konwekcji atmosferycznej do trzech zmiennych. Opisanie klimatu jako całości wymagałoby stworzenia ukladu równań kilkudziesięciu nieliniowych zmiennych, a prognozowanie przyszłego zachowania klimatu - znalezienia rozwiązań tego układu.

Z tego powodu nie mamy i nie będziemy mieli metody prognozowania huraganów ani prądów oceanicznych, a tylko empiryczne obserwacje. W  związku  z czym, rzekome całościowe modele klimatu możemy miarowymi, spokojnymi ruchami potłuc o dupę.


Implikacją atraktora Lorenza jest, że w każdym systemie fizycznym, którego stan wyjściowy nie jest całkowicie dokładnie znany, próba modelowania przyszłego zachowania systemu musi zawieść. Klimat jest systemem Lorenza - deterministycznym, ale niemożliwym do przewidzenia przyszłych zachowań, nawet jeśli nie bierze się pod uwagę efektów kwantowych.


Zamiast obrzucać wyzwiskami kobietę, ugryź teorię chaosu, zadufany w sobie posiadaczu licencjatu w specjalności klimatologia, hydrologia i meteorologia uzyskanego na UAM Poznań po trzyletnich studiach, i wykaż, że Lorenz, profesor  Massachusetts Institute of Technology i długoletni dziekan jego Wydziału Meteorologii, mylił się.


https://rekrutacja.amu.edu.pl/kierunki-studiow/geografia-specjalnosc-hydrologia-meteorologia-i-klimatologia,209


Lubię to! Skomentuj34 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale