227 obserwujących
916 notek
1788k odsłon
327 odsłon

W Marrakeszu, w Marrakeszu...

Wykop Skomentuj8

Motto:

W Argientinie, w Argientinie
w ochujatielnoj głuszi
Żywiot siebie Diadia Pietia,
Inżenier mojej duszi


W Marrakeszu (Maroko) rozpoczyna się dziś konferencja ONZ bardzo podobna do Komisji Burdenki z 1944 r. w sprawie zbrodni katyńskiej, ponieważ zarówno ta konferencja jak i Komisja Burdenki mają wpisany w samej swojej nazwie swój ostateczny wynik.


Konferencja w Marrakeszu: 

The Intergovernmental Conference to Adopt the Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration.

(Międzyrządowa Konferencja dla Przyjęcia Globalnego Paktu w Sprawie Bezpiecznej, Uporządkowanej i Legalnej Migracji)

http://www.un.org/en/conf/migration/

Komisja Burdenki:

Специальная Комиссия по установлению и расследованию обстоятельств расстрела немецко-фашистскими захватчиками в Катынском лесу военнопленных польских офицеров


(Komisja specjalna do spraw ustalenia i opracowania śledczego okoliczności rozstrzelania polskich oficerów-jeńcow wojennych w lesie katyńskim przez niemiecko-faszystowskich agresorów).

ru.wikisource.org/wiki/Сообщение_Специальной_Комиссии_(Бурденко)

http://tinyurl.com/2a9okhm


Okoliczności wspólnych pomiędzy konferencją w Marrakeszu a raportem Komisji Burdenki jest więcej. Tak jak Komisja Burdenki ustaliła ponad wątpliwość, że polskich jeńcow w katyniu zamordowali Niemcy, tak samo ONZ utrzymuje, że proponowany globalny pakt nikogo do niczego nie zmusza, a skomplikowane i kosztowne 18-miesięczne negocjacje poprzedzające konferencję w Marrakeszu podjęto z dobrego serca ONZ-owskiego.

Występuje również inne podobieństwo. Tak jak nie wszyscy uwierzyli w raport Komisji Burdenki, gdyż zbyt grubymi nićmi był on szyty, a smród bił od niego pod niebiosa, tak globalnego paktu migracyjnego nie podpiszą z podobnego powodu Australia, Austria, Belgia, Bułgaria, Chile, Estonia,Izrael, Polska, Republika Czeska, Słowacja, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Włochy i Węgry. 


Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka