Blog
W Temacie Maci
Stary Wiarus
Stary Wiarus Nie posiadam konta Facebook
227 obserwujących 897 notek 1758027 odsłon
Stary Wiarus, 2 stycznia 2019 r.

Back channel or back passage?

2010 48 0 A A A

https://twitter.com/CIJAinfo/status/1072241075949957120image


To bardzo ciekawa nowina, że Polska ma specjalnego pełnomocnika Ministra SZ w randze ambasadora do spraw stosunków z diasporą żydowską. 


Czy ktoś mógłby podać link do komunikatu MSZ o mianowaniu dr Andrzeja Kurnickiego, ambasadora RP w Kanadzie, również ambasadorem pełnomocnym ds. stosunków z diasporą żydowską (Plenipotentiary Ambassador to the Minister of Foreign Affairs for relations with the Jewish Diaspora)?

Albo do protokołu wysłuchania kandydata na ambasadora pełnomocnego ds. stosunków z diasporą żydowską przez sejmową komisję spraw zagranicznych przed objęciem obowiązków?

I dlaczego ambasadorem pełnomocnym ds. stosunków z diasporą żydowską mianowano akurat ekonomistę, eksperta od  finansów, bankowości, i rynków kapitałowych?


Znaczy, już zapadły gdzieś, za jakimiś szczelnie zamkniętymi drzwiami, jakieś decyzje, że stowarzyszenia żydowskie będą miały płacone, i teraz ekspert dogrywa szczegóły? Zanim jeszcze Departament Stanu USA wydał pierwsze sprawozdanie przewidziane w ustawie 447?

Zaiste, nie oddamy ani guzika. Oddamy całe gacie, w dodatku w stanie wymagającym natychmiastowego prania.

PS.

Przypomina się anegdota z życia Sir Winstona Churchilla. 
Przytaczam po angielsku, bo wszak ambasador RP w Kanadzie, absolwent renomowanego amerykańskiego uniwersytetu Johns Hopkins, zna angielski:


Churchill: "Madam, would you sleep with me for five million pounds?"
Socialite: "My goodness, Mr. Churchill... Well, I suppose... we would have to discuss terms, of course...
Churchill: "Would you sleep with me for five pounds?"
Socialite: "Mr. Churchill, what kind of woman do you think I am?!"
Churchill: "Madam, we've already established that. Now we are haggling about the price”


Kto jest w tym kanadyjskim ukladzie Sir Winstonem, a kto damą z towarzystwa, niech każdy czytelnik S24 ustali sobie we własnym zakresie.Opublikowano: 02.01.2019 12:52. Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 14:43.
Autor: Stary Wiarus
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie


BACKUP: http://staryw.blogspot.com
NIE POSIADAM
KONTA FACEBOOK
"Powojenne pojednanie historyczne Francji i Niemiec utorowało drogę do powstania Unii Europejskiej. Z kolei mądrość i wspaniałomyślność narodów rosyjskiego i niemieckiego oraz przezorność działaczy państwowych obu krajów pozwoliły uczynić zdecydowany krok w kierunku budowy Wielkiej Europy. Partnerstwo Rosji i Niemiec stało się przykładem wychodzenia sobie naprzeciw, patrzenia w przyszłość przy zachowaniu troskliwego stosunku do pamięci o przeszłości. I dzisiaj rosyjsko-niemiecka współpraca odgrywa wielce ważną, pozytywną rolę w polityce międzynarodowej i europejskiej." Władimir Władimirowicz Putin, 31.08.2009 Anglia kosztuje sprzedawcę jabłek na lokalnym rynku i fryzjerkę z obwoźnego salonu fryzjerskiego circa £50 na miesiąc, i w pakiecie dostaje się dwór, królową, broń atomową, coroczne „trooping the colour”, wyścigi w Ascot, BBC1, BBC2, BBC3, BBC4 plus kilka kanałów tematycznych i Borisa Johnsona (to tak z grubsza), w czasie gdy ich polskie odpowiedniki muszą wybecalować £250 (sic!) na likwidację armii, niemoc policji, opieszałość sądów, wszechobecną korupcję, kolesiostwo na uczelniach, słabość kapitałową polskich firm, powódź, Bronka z jego potomstwem, przyjaciół Putina i kuzynów Angeli, likwidację mediów publicznych, a na deser Palikota, twarz polskiego „liberalizmu”, szefa wiekopomnej komisji „Przyjazne Chamstwo”. Pięć razy więcej za wschodnią podróbkę państwa. Dużo. Rolex, 14.06.2010 POLONIA  BEZ  CENZURY   STARY  WIARUS  BACKUP               free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @kasztanowcowiaczek  Mają wydawać na zęby Schetyny oraz frak, wino i ośmiprniczki dla...
  • @ojciec & dyrektor  Jakby nie rak prostaty, to może by pokazał.
  • @gini  To nie będzie takie proste. Jan Kowalski zmienia nazwisko na John Smith (jeden papier,...

Tematy w dziale Polityka