3 obserwujących
666 notek
38k odsłon
  96   0

Jak chrześcijanie mogą modlić się, aby Bóg ich wysłuchał?

Niedawno otrzymaliśmy listy od znajomych z pytaniami o trudności w modlitwie. Brat Marek Kowalski z Polski zapytał: Modlę się punktualnie każdego dnia, ale zawsze czuję, że po modlitwie nie jestem poruszony duchem i nie czuję obecności Boga. Jak możemy modlić się do Boga, aby Bóg nas wysłuchał? Siostra Aga Jarocka z Dolnych Ustrzyków zapytała: Za każdym razem, gdy się modlę, recytuję kilka rozdziałów biblijnych. Modlę się przez długi czas, ale po modlitwie czuję się, że mój duch bardzo przygasł i nie mam wiele radości. Czuję, że mam daleki związek z Bogiem. Jak powinnam się modlić, aby Bóg mnie wysłuchał?

Wierzę, że wielu z powyższych dwóch braci i sióstr ma takie same uczucia, a oni także chcą wiedzieć, jak się modlić, aby Bóg ich wysłuchał. Zobaczmy, co mówią słowa Boga. 

Pan Jezus powiedział: „Ale nadchodzi godzina, i teraz jest, gdy prawdziwi czciciele będą czcić Ojca w duchu i w prawdzie. Bo i Ojciec szuka takich, którzy będą go czcić” (Ewangelia Jana 4:23).

Bóg Wszechmogący mówi: „Minimum, jakiego Bóg wymaga od człowieka, to zdolność człowieka do otwarcia na Niego swojego serca. Jeśli człowiek oddaje swoje serce Bogu i mówi szczerze, prosto z serca, wówczas Bóg jest gotowy wykonać w nim dzieło. Bóg nie pragnie wynaturzonego ludzkiego serca, lecz serca czystego i szczerego. Jeśli człowiek nie mówi do Boga prosto z serca, Bóg go nie poruszy ani nie będzie w nim działał. Dlatego też najistotniejszym celem modlitwy jest to, by mówić do Boga prosto z serca, wyjawiając przed Nim swoje braki czy buntownicze usposobienie i całkowicie się przed Nim obnażyć; tylko wtedy Boga zainteresują twoje modlitwy, w innym wypadku ukryje przed tobą swoją twarz” („O praktyce modlitwy” w księdze „Słowo ukazuje się w ciele”).

Ze słów Boga dowiadujemy się, że kiedy modlimy się przed Bogiem, musimy być szczerzy i otwarci, Kierujemy swoje słowa do Boga w szczerości serca, ponieważ Bóg lubi czystych i uczciwych ludzi. Bóg wymaga również, abyśmy modlili się ze szczerym sercem, aby Bóg mógł wysłuchać naszych modlitw. Módlcie się ze szczerym sercem. Nieważne, ile mówimy w modlitwie. Najważniejsze to powiedzieć Bogu o naszej własnej sytuacji i trudnościach. Jeśli teraz jesteśmy słabi, powiemy, że jesteśmy słabi, a kiedy jesteśmy buntowniczy, będziemy mówić że jesteśmy buntowniczy, nie udając, nie oszukując i nie mówiąc frazesami czy też formułkami. Na przykład, kiedy spieramy się z innymi i nie możemy być tolerancyjni i cierpliwi, możemy się modlić: „Boże, wiem, że denerwuję się, to nie zgodne z Twoją wolą, ale nie potrafię się kontrolować. Proszę, prowadź mnie i pomóż mi, i daj mi serce tolerancji i cierpliwości, miłości bliźniego”. Modlimy się szczerze w ten sposób, mówmy szczerze do Boga, wtedy Bóg wysłucha naszych modlitw, poprowadzi nas i pomoże nam, ale tylko wtedy gdy zobaczy naszą szczerość.

Przyjaciele, czy poprzez powyższe słowa, wiecie już w jaki sposób i jak się modlić żeby otrzymać odpowiedź pomoc od Boga? Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, proszę kliknąć, aby przeczytać „4 najważniejsze zasady jak się modlić, aby Pan nas wysłuchał”

 Czytaj więcej: „4 najważniejsze zasady jak się modlić, aby Pan nas wysłuchał”

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo