0 obserwujących
71 notek
19k odsłon
180 odsłon

Jak o nich nie dbałeś to teraz masz ... powiedziała kaczka do donalda.

Wykop Skomentuj2

Nie mam grama wątpliwości, że droga, którą podąża PiS prowadzi do piekła. Piekła nietolerancji, polowań na czarownice, palenia stosów i kiboli na ulicach. Piekła zamordyzmu i bezprawia gdzie prokurator będzie zamykał firmy a sędziowie będą meldować się na rozkaz politruków.
Pytanie brzmi jakim cudem, Polacy na to pozwalają? Okazało się, że to proste, bliższa koszula ciału niźli sukmana. Wystarczyło dać po pięćset, obiecać drugie pięćset i już można przejmować co i jak się chce bo większość nic nie powie albo przytaknie. Nikt, kto rządził w RP po 1989, nie dbał o poziom intelektualny obywateli więc i suwerena mamy takiego, rzekłbym z drugiego sortu. Dołożywszy do tego niski poziom przychodów w porównaniu do kosztów utrzymania, każdy kto da pięćset będzie zbawicielem.
Kiedy jeszcze po Polsce zaborcy jeździli na białych niedźwiedziach - albo czymkolwiek innym, parlamenty w innych państwach uchwalały prawa o cenzusach majątkowych. Poczytajcie mili moi, choćby wikipedię. Takie właśnie ustawy pokazywały suwerenowi, że trzeba sobą coś reprezentować - choćby być płatnikiem podatku, żeby mieć wpływ na rządy.
Oczywiście szkoda że Polska nie przebrnęła nigdy przez okres wieku dziecięcego parlamentaryzmu a suweren poprostu nie dorósł do bycia suwerenem. Tak jak w trybie lekko pospiesznym odbyliśmy kurs bezwzględnego, niemal XIX - wiecznego, kapitalizmu, tak ominęły nas wszelkie etapy pośrednie przemian demokratycznych, jakie w innych krajach miały miejsce od końca XVIII wieku, aż do drugiej połowy wieku XX.
No to co nam zostało? Albo wyprowadzka albo praca u podstaw. Jak gdzieś napisał
Mindservices: "... Unię można reformować bez jej rozwalania, wystarczy tylko lewaków odspawać z Brukseli, a zamiast Manifestu Spinellego powrócić do zasad Ojców Założycieli."
Nie wiem czy to możliwe, nawet nie wiem czy warto.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka