34 obserwujących
2630 notek
640k odsłon
800 odsłon

UE nie poprze Polski w sporze z Putinem

Wykop Skomentuj23

Bruksela nie chce drażnić Rosji. Unia nie poprze Polski w sporze z Putinem, kłamstwa historyczne prezydenta Putina wywołały reakcję i głosy poparcia dla Polski z całego świata. Unia Europejska, nie ma jednak zamiaru się do nich odnieść, zaś w zbiorowej świadomości Rosjan kolaborantami niemieckimi pozostali jedynie konformista Własow, psychopata Kamiński, biały ataman Krasnow... Jednak taka kolaboracja na terenach zajętych przez Rzeszę miała charakter dużo bardziej rozbudowany, prawdziwą przyczyną kolaboracji w ZSRR, i to masowej, była straszliwa spuścizna władzy radzieckiej.

W rosyjskich oddziałach Wehrmachtu w latach 1940 – 1945 służyło prawie 1,5 miliona obywateli stalinowskiego imperium (tylko w 1944 r. w hitlerowskich dywizjach walczyło około 1 miliona obywateli stalinowskiego imperium. Według K. Aleksandrowa służbę wojskową po stronie hitlerowskich Niemiec odbyło 400 tysięcy etnicznych Rosjan (w tym 80 tysięcy w jednostkach kozackich)


Prawdziwi Europejczycy uczą nas historii


image

Masowa eksterminacja Żydów w okupowanej przez Niemców Polsce, opublikowana przez Rząd RP na Uchodźstwie, 1942 r


  


image

Plakat holenderski nawołujący do wstępowania do Waffen SS.Około 25 000 Holendrów dobrowolnie wstąpiło w szeregi Waffen-SS, łącznie w tej formacji walczyło 50 tysięcy osób holenderskiego pochodzenia. Najbardziej znana dywizja to Dywizja Grenadierów Pancernych SS „Nederland”.Haniebną rolę odegrały holenderskie koleje państwowe, użyczając pociągów, które posłużyły do deportacji Żydów.image

W Europie narody podbite zostały zwasalizowane w dwojaki sposób; na Zachodzie zostały tylko podporządkowane Niemcom, na Wschodzie skolonizowane. Polacy jako pierwsi doświadczyli okrutnego losu tego jarzma. Znaleźli się w najgorszej sytuacji nie tylko bo byli Słowianami, których obejmowała ideologia rasowa ale dodatkowo byli w sporze terytorialnym z Niemcami. Część polskich ziem jak Śląsk, Pomorze po wypędzeniu ich mieszkańców została wcielona di Rzeszy. Z pozostałego terytorium utworzono Generalną Gubernię podporządkowaną Gauleiterowi, który organizował rabunek oraz był tu panem życia i śmierci. Elity polityczne , religijne, kulturalne były wywożone do obozów, deportowane, zabijane. Wymordowano jedną czwartą księży, 28 procent wykładowców wyższych uczelni, 13 procent profesorów. Działalność kulturalna została zakazana, uczelnie zamknięte. W planie dalszym Polaków zamierzano deportować na Syberię. Z terenów Rzeczpospolitej wg ostatniego spisu ludności i pierwszego powojennego "zniknęło" 11 mln. Przed wojną RP liczyła 35 mln, po wojnie 24 mln, poddanych zagładzie w czasie okupacji zostało 6 mln polskich obywateli. Stolica Polski Warszawa została całkowicie zniszczona, zamieniona w wymarłe gruzowisko.Polska powinna być traktowana jak kolonia, A. Hitler:


"Polacy winni posłuszeństwa swoim panom a tymi panami są Niemcy. Nie może obok siebie stać dwóch panów, dlatego wszyscy reprezentujący polską klasę przywódczą, inteligencja powinna być zabita. Może to wydać się okrutne ale takie jest prawo życia. Generalne Gubernatorstwo nie jest niczym innym jak rezerwuarem rąk do pracy, wielkim polskim obozem pracy."


Dziennik Hansa Franka 6 luty 1940:


"Ujmę to obrazowo. W Pradze na przykład rozlepiono wielkie czerwone plakaty, które obwieszczały, że oto dzisiaj zostało rozstrzelanych siedmiu Czechów. Pomyślałem sobie: Gdybym chciał wywiesić jeden plakat zawiadamiający o każdych siedmiu rozstrzelanych Polakach, to lasów całej Polski nie wystarczyłoby na ich wydrukowanie".


Ze względów technicznych, zamiarem Hitlera było tworzenie rządów kolaboracyjnych, zarówno w krajach podbitych jak i satelickich. To krótkoterminowo wydawało się bardziej korzystne. Rzesza używając środków presji, mogła korzystać z aparatu państwowego narodów zwasalizowanych by osiągać zamierzone cele, przy tym unikać niebezpieczeństw i obciążenia bezpośrednim administrowaniem. Kolaboracja państwowa dotyczyła Danii i monarchy Chrystiana X, Słowacji kierowanej przez Tiso, Serbii, Grecji czy oczywiście francuskiego rządu.image

Na zdjęciu spotkanie Hitlera z Vidkunem Quislingiem. Byłym oficerem, założycielem w 1930 norweskiej partii faszystowskiej. Przejął w 1942 tytuł "forer".Kolaboracja przyjmowała różne formy, ideologiczne, polityczne, militarne zawsze w imię "Nowej Europy", scementowana w krucjacie antybolszewickiej od czerwca 1941. Hitler wolał jednak taką siłę trzymać w rezerwie. Tylko w Chorwacji rządził zadeklarowany faszysta, ustaszowiec, Pavelec. W 1942, w Norwegii, małą rolę w rządzeniu Hitler powierzył Quislingowi, w Holandii Mussertowi. Zmieniło to się w 1944 i z pomocy kolaborantów Rzesza musiała korzystać bardziej systematycznie np na Węgrzech regenta Horthy'jego zmieniono na rządy Strzałokrzyżowców. Militarną kolaborację rosyjską symbolizwało ROA i Własow.

Wykop Skomentuj23
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale