34 obserwujących
2559 notek
626k odsłon
398 odsłon

Włochy ustanawiają obowiązkową kwarantannę dla 16 milionów ludzi

Wykop Skomentuj14

Włochy ustanawiają obowiązkową kwarantannę dla 16 milionów ludzi w regionie, w tym w Mediolanie i w Wenecji

Mary Papenfuss

HuffPost 8 marca 2020, 01:27 GMT + 1

Włochy ustanowiły obowiązkową kwarantannę dla 16 milionów ludzi w północnej części kraju, w tym Mediolanie i Wenecji , w desperackim dążeniu do spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa .


Zgodnie z nowymi przepisami , które zostały przekazane w nocym Ludzie żyjących w regionie Lombardii, gdzie Mediolan jest stolicą - oraz 11 pobliskich prowincjach muszą „bezwzględnie unikać jakiegokolwiek ruchu do i z innych obszarów”, według projektu dekretu  urzędu premiera Włoch podaje The Wall Street Journal .


Kwarantanna potrwa do 3 kwietnia, zgodnie z projektem, a mieszkańcy mogą być ukarani grzywną lub więzieniwm, jeśli starają się wejść lub opuścić teren (chyba, że uzyskanie zgody na poważnego powodu), The Guardian poinformował . 

„ Stoimy w obliczu zagrożenia ”, powiedział premier Giuseppe Conte, ogłaszając dekret rządowy na konferencji prasowej jużo 2 rano w niedzielę rano czasu lokalnego, podał The New York Times. „Krajowy stan wyjątkowy”.


Nowy dekret dla regionu zakazuje również zebrań publicznych, konferencji oraz ceremonii religijnych i obywatelskich, takich jak wesela i pogrzeby. Kina, teatry, siłownie, bary, ośrodki narciarskie i muzea zostaną zamknięte . Szkoły i uniwersytety zostały już zamknięte i tak będzie dalej.

Ludzie zostaną pouczeni, aby poruszać się tylko w nagłych wypadkach i obowiązkach zawodowych, których absolutnie nie można odłożyć.

We Włoszech, które stają w obliczu największego wybuchu koronawirusa w Europie, prawie 6000 osób zostało zarażonych COVID-19, chorobą wywołaną przez wirusa, a 233 zmarło z tego powodu. W kraju odnotowano największą liczbę infekcji poza Azją, która wzrosła o prawie 1200 w ciągu jednego 24-godzinnego okresu kończącego się w sobotę.

Wybuch we Włoszech rozpoczął się dwa tygodnie temu, a północne regiony Lombardii, Emilia-Romagna i Veneto do tej pory poniosły 85% przypadków i 92% zgonów.

Blisko 50.000 Włochów już zostało dotknięte przez restrykcje środków kwarantanny. Dramatyczna nowa restrykcyjna kwarantanna obejmie jedną czwartą populacji Włoch i byłaby najbardziej radykalnym działaniem w walce z COVID-19, ponieważ Chiny poddały kwarantannie około 500 milionów ludzi w tym roku, co wydaje się znacznie spowalniać rozprzestrzenianie się tamtejszej choroby.

„Wygramy tę bitwę, jeśli nasi obywatele przyjmą odpowiedzialne podejście do epidemii  i zmienią tryb życia” - powiedział podczas sobotniej konferencji prasowej Angelo Borrelli, szef włoskiej agencji ochrony ludności.

Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości